NHL | Naporna noć za Fince u NHL-u: Aho nastavlja s vrhunskim učinkom

Kapetan Florida Panthersa u hokejaškom NHL-u Aleksandar Barkov postigao gol i asistirao jednom kada je momčad izgubila od New York Islandersa 3-2 kod kuće.

Kod Finaca u redovima Panthera do pogotka je mogao i jedan branič Niko Mikkolakoji je sudjelovao u dodavanju gola Barkova za 2–1.

Florida je uspjela povesti Islanderse prvo 1-0, a zatim 2-1, ali Jean-Gabriel Pageau dovršio je pobjednički pogodak za Newyorčane, kada se u drugom poluvremenu igralo jedva 11 minuta.

Florida je prije večerašnjeg meča imala jednu pobjedu i četiri poraza iz prethodnih pet borbi.

Barkov je zadnji put postigao golove 12. ožujka protiv Dallas Starsa, kada je zabio 2+1.

Finci imaju veliku skupinu uspješnih ljudi

Montreal Canadiens Jesse Ylönen i Joel Armia bili su, pak, jamac pobjede svoje momčadi, kada je Montreal u svojoj dvorani svladao Philadelphia Flyerse s 4–1. Ylönen je postigao pogodak svoje momčadi za 2-0. S druge strane, Armia je bila finišer pogotka 3-0 i dodavač konačnog rezultata 4-1. Ujedno je završila Ylönenova sezona nula bodova iz posljednjih mečeva, a Armia je nastavila niz koji je započeo u prošloj utakmici protiv Colorada, gdje je postigao gol.

Carolina Hurricanes ponovno su svladali Detroit Red Wingse kod kuće rezultatom 4-0. Carolina ima divlju sezonu Sebastijan Aho postigao je prvi gol svoje momčadi i asistirao za druga dva. Prije večerašnjeg susreta Aho je u zadnjih pet mečeva skupio 4+2 boda.

San Jose Sharksa Mikael Granlund skupio je svoj bod postigavši ​​samo jedan za svoj tim, kada je tim pao 3-1 na domaćem terenu Minnesota Wilda. Granlund je bio raspoložen za golove, jer ima 1+4 u zadnjih pet mečeva.

Hintz u vatri, Kakko izjednačio

Dallas Stars pobijedili su Vancouver Canuckse 3-1 na gostujućem terenu. Zvijezda Dallasa Roope Hintz odmah postigao prvi pogodak svoje momčadi u prvom setu. Uz to, Hintz je prolazio i 2–1 i 3–1 golove.

Anaheim Ducks Urho Vaakanainen također zabio kada je prošao Isac Lundeström 1-1 protiv Seattle Krakena. Međutim, Vaakanainenovo dodavanje nije bilo utjeha, jer je Anaheim pao 4–2 na domaćem terenu Seattlea.

Proslava golova Arizona Coyotes i Nashville Predators Matias Maccelli postigao pogodak svoje momčadi 7–3, kada je momčad slomila Nashville s čak 8–2 na svom ledu.

iz New York Rangersa Kaapo Kako izjednačio je rezultat na 1-1 kada se momčad suočila s Colorado Avalancheom u gostima. Utakmica se protegla u raspucavanje, nakon čega su Rangersi pobijedili Colorado 3-2. iz Kolorada Mikko Rantanen nije uspio ubaciti pak u blok šuta, a utakmicu su na kraju odlučili Rangersi Vincent Trocheck.