Netsi su pretrpjeli peti uzastopni gubitak nakon što je kasni oporavak bio kratak u odnosu na Bucks

MILWAUKEE – Netsi su se borili kasno, ali nisu imali odgovor za Damiana Lillarda ni na jednoj strani parketa.

Lillard je imao 30 poena i 12 asistencija te je napravio dvije kasne ukradene lopte dok su Milwaukee Bucksi iskoristili povratak Giannisa Antetokounmpa i pobijedili Brooklyn Netse 115-108 u četvrtak navečer.

Lillard je imao svoju treću uzastopnu utakmicu s najmanje 30 koševa, a svoje dvije najveće igre napravio je na drugoj strani parketa.

Mikal Bridges ubacio je 24 poena, Nic Claxton 22, a Cam Thomas 21 za Netse, koji su izgubili peti uzastopni poen.

Prva od dvije Lillardove kasne ukradene lopte dovela je do pobjedničkog koša nakon što su Netsi prevladali zaostatak od 20 poena i poveli.

“Mislim da u svojoj karijeri nisam bio poznat kao branič, ali kroz niz utakmica, uvijek sam mogao imati trenutak ili učiniti ono što sam trebao učiniti na kraju utakmice obrambeno,” rekao je Lillard, koji je u posljednje tri utakmice imao prosjek od 31 poena i 11,3 asistencija.

Ali Netsi su zamalo ukrali ovaj.

Nakon zaostatka od 20 poena krajem druge četvrtine i 18 poena početkom treće, Netsi su stigli do prednosti nadigravši Buckse s 21-6 u prvih 5 1/2 minuta posljednje četvrtine.

“Nismo pobijedili, ali stvarno vjerujem da smo večeras porasli,” rekao je Kevin Ollie, privremeni trener Netsa. „To je poruka koju im govorim otkako sam preuzeo dužnost. Samo želim da rastu.”

Antetokounmpo je imao 21 poen, devet skokova i pet asistencija nakon što je propustio dvije utakmice zbog problema s lijevom tetivom.

“Pokušavate kontrolirati ono što možete kontrolirati”, rekao je Antetokounmpo. “Ovakve stvari će se tu i tamo pojaviti. Pomalo neočekivano, ali na kraju dana, ovo su karte koje ste dobili i samo morate nastaviti to shvaćati, nastaviti igrati kroz bol, igrati kroz nedaće.”

Bucksi su odmorili Khrisa Middletona noć nakon što je odigrao 33 minute u porazu od Bostona 122-119, dok nastavljaju s njegovim opterećenjem u njegovom oporavku od uganuća lijevog gležnja.

Cam Johnson ubacio je tricu na 6:58 za vodstvo Brooklyna 87-88, čime su Netsi doveli u prvo vodstvo nakon 11-9.

Dennis Smith Jr. pratio ga je ukradenom loptom i košem za 90-87 s preostalih 6:41.

Antetokounpmo je ubacio tricu za izjednačenje šest minuta do kraja, a od tada je utakmica krenula naprijed-natrag.

Bilo je izjednačeno na 96 kada je Lillard dobio ukradenu loptu i započeo brzi prodor.

Sekvenca je rezultirala pogotkom Antetokounmpoa na drugoj strani parketa dok je bio fauliran.

Antetokounmpo je pogodio slobodno bacanje koje je uslijedilo i završio igru ​​za tri poena s preostalih 3:36.

Milwaukee je povećao prednost na pet u dva navrata, ali su Netsi smanjili na 103-101 na Bridgesovu tricu na 2:17.

Nakon što je Antetokounmpo promašio šut, Netsi su imali loptu u prilici za izjednačenje ili vodstvo.

Dennis Smith Jr. je uletio u traku, ali je Lillard ukrao loptu, krenuo prema naprijed i pronašao Malika Beasleya koji je bio otvoren za tricu iz kuta, što je dovelo do rezultata 106-101 s preostalih 1:37.

Lillard je potom zapečatio pobjedu postigavši ​​sljedećih pet poena u utakmici, uključujući tricu 41 sekundu prije kraja.

“Dame je večeras bio fenomenalan u obrani, cijelu utakmicu”, rekao je trener Bucksa Doc Rivers. “On je vrlo natjecateljski tip, a to ste mogli vidjeti večeras.”