Netsi dobivaju poticaj za samopouzdanje porazom Cavaliersa

CLEVELAND – Netsi su patili od krize povjerenja, sklapajući svoj šator na svaku nevolju.

U nedjelju protiv Cavaliersa konačno su pokazali okosnicu i snagu koju je privremeni trener Kevin Ollie molio.

Brooklyn je vješto porazio Cavalierse 120-101 pred rasprodanom publikom od 19.432 u Rocket Mortgage FieldHouse.

A kontrast nije bio ni blizu tako blizu kao što bi konačni rezultat pokazao, Netsi su bili bolji od domaćeg tima 44-29 u trećoj utakmici da bi u četvrtoj utakmici izgradili prednost od 26 poena.

Povezao je najviše poena koje je Brooklyn postigao u bilo kojoj četvrtini ove sezone i prekinuo kiks u kojem su igrali nenadahnutu neobaveznu košarku.

Cam Thomas je imao 29 poena, sedam skokova i pet asistencija u svojoj drugoj utakmici nakon ozljede gležnja. Mikal Bridges dodao je 25 i dobio rijedak odmor, upisao je 35 minuta, ali mu je dopušteno dugo sjediti u blowoutu.

Netsi su šutirali ukupno 53,2 posto i 18 od 35 iz dubine, uključujući duge bombe za provjeru vrućine Thomasa i Dennisa Schrodera (17 poena, osam asistencija) u toj eksplozivnoj trećini.

Netsi se nisu morali suočiti s All-Star Donovanom Mitchellom ili Evanom Mobleyem — i neće ih biti previše briga. Popravili su se na 26-39 i zatvorili se u roku od četiri utakmice protiv Atlante za posljednje mjesto za igru ​​u Istočnoj konferenciji.

Netsi su u prvom poluvremenu vodili čak 12, 46-34.

Zakucavanjem Nica Claxtona Brooklyn je poveo 50-41, a to je još uvijek bio rezultat kada je Ollie izgubio izazov s 3:18 do kraja poluvremena.

Sedam sekundi kasnije, Jarrett Allen je ubacio krošeom i pokrenuo seriju Cavsa od 10-2 za zatvaranje poluvremena. A Netsi su potpuno izgubili vodstvo početkom treće.

Ali ono što je ovu učinilo drugačijom jest da su zapravo odgovorili.

Zaostajući 60-57 nakon trice bivše Net Caris LeVert, Brooklyn je odmah uzvratio svojom serijom 10-2.

I zaključani u izjednačenom rezultatu 67, nakon što je LeVert pronašao Isaaca Okoroa za tricu, Netsi su zauvijek razotkrili baraž iza luka – i seriju 18-6 koja je u biti završila utakmicu.

Bridges je dobio prijateljski šuterski odskok na 3, a Dorian Finney-Smith ga je pratio sa svojim vlastitim od Thomasa na brzom prodoru.

U trenutku kada je Schroder ispraznio 40-footer – njegovo slavlje podsjećalo je na jamajčansku ikonu sprinta Usaina Bolta – Brooklyn je vodio 85-73 s 3:22 do kraja trećeg.

Thomas je uslijedio s vlastitim vrhuncem, uzevši loptu 4,9 sekundi do kraja razdoblja i gurnuvši je, pobijedivši sirenu s 37 stopa. To je Netsima donijelo vodstvo 96-80 kroz tri.

Dodali su još 10 poena na tu podlogu u četvrtom, vodeći sa 116-90 sa samo pet minuta igre. Netsi su ostatak puta držali Cleveland ispružene ruke.