NBA istražuje Jontaya Portera iz Raptorsa zbog abnormalnih oklada na njega

NBA je pokrenula istragu protiv Jontaya Portera, napadača Raptorsa i brata Michaela Portera Jr.-a, zbog “višestrukih slučajeva nepravilnosti u klađenju” koje su uključivale oklade u dvije utakmice, .

Porter, koji je propustio zadnje dvije utakmice Toronta — uključujući ponedjeljak protiv Netsa — zbog osobnih razloga, navodno je izazvao povećani interes za svoje oklade 26. siječnja i 20. ožujka, a dan nakon tih utakmica, DraftKings je navodno otkrio da je jedna od Porterovih oklada prop oklade generirale su najviše dobitaka.

Liga je odbila komentirati priču ESPN-a, koji je citirao anonimne izvore, a nije jasno kada je istraga započela ili kada je NBA prvi put obaviješten.

Kada su Raptors izgubili, 127-107, od Clippersa 26. siječnja, Porter je napustio igru ​​nakon što je upisao samo četiri minute, uz tri skoka i jednu asistenciju, što je sve palo ispod rekvizita koji je bio otprilike oko 5,5 poena, 4,5 skokova i 1,5 asistencija, prenosi ESPN.

TSN kaže da je Porterov odlazak protiv Los Angelesa proizašao iz nedavne ozljede oka — rezultat toga što ga je bockao protiv Grizzliesa ranije ovog tjedna — koja se rasplamsala, a Porter je naveden kao vjerojatan u izvješću o ozljedi sljedećeg dana prije nego što se vratio u postavu Jan. 28 protiv Hawksa.

Za 19 minuta upisao je 12 poena, sedam skokova i tri asistencije.

Zatim, u ožujku, Porter je ponovno izašao samo nekoliko minuta nakon što se prvi put prijavio.

On nije redoviti starter za Raptorse, umjesto toga dolazi s njihove klupe nakon što je potpisao Exhibit-10 ugovor s Pistonsima, dobio otkaz mjesec dana kasnije i zatim potpisao dvosmjerni ugovor s Torontom u prosincu.

Porter, 24-godišnjak koji je ostao nedraftovan nakon sveučilišne karijere u Missouriju, započeo je svoju profesionalnu karijeru u Grizzliesima i upisao je svoje prve NBA minute u porazu 15. ožujka 2021.

Nastupio je u 11 utakmica te godine, s prosjekom od 4,4 poena i 3,2 skoka po utakmici, ali nakon te epizode, Porteru je trebalo do 3. siječnja da se pojavi u još jednoj NBA utakmici – s ozljedama koljena, njegovom karijerom.

Ali Porter se vratio i izborio malu ulogu s Raptorsima, au njihovom porazu od Kingsa 20. ožujka, promašio je usamljeni šut koji je pokušao, uhvatio dva ofenzivna skoka i otišao nakon tri minute zbog onoga što je momčad opisala kao bolesti — ponovno pad ispod rekvizita koji su otprilike postavljeni oko 7,5 poena i 5,5 skokova.

Nakon toga, nepunih tjedan dana kasnije, uslijedio je početak istrage.