Mreže padaju u ruke Pelicansa, Ziona Williamsona dok nade za igranje i dalje blijede

Čak će i onima koji najviše zavaravaju biti teško vidjeti put kojim će Netsi u ovom trenutku doći do play-in turnira.

Poraženi su 104-91 od strane Pelicansa u utorak navečer u Barclays Centeru i sada imaju 4 1/2 utakmice iza Hawksa za 10. nositelja u Istočnoj konferenciji i posljednje mjesto za play-in sa samo 13 utakmica preostalih za odigrati.

Poraz je produžio niz poraza Netsa na četiri utakmice, četvrti put da su Netsi izgubili najmanje četiri uzastopne utakmice ove sezone.

Mnoštvo praznih sjedala bila je optužnica za to gdje se Netsi nalaze u ovoj fazi sezone, jednostavno igrajući niz do kraja.

Jedva da je bilo i konkurentno. I brzo je postalo ružno.

Pelicansi su iskoristili seriju od 20-4 za početak druge četvrtine i izgradili vodstvo od 47-25 i više se nisu osvrnuli. Ponekad je bilo kao da su Pelicansi jednostavno izvodili vježbe, bez napora uništavajući obranu Netsa. Preostalo im je malo toga da zaustave nepovezani napad Netsa, koji je proizveo 13 izgubljenih lopti – od kojih je devet bilo u prvom poluvremenu.

Obožavatelji su bili daleko više uzbuđeni zbog čudovišnog alley-oop zakucavanja Ziona Williamsona u četvrtoj četvrtini od bilo čega što su Netsi napravili.

Ali čak ni užareni i mršavi Williamson nije činio najveću štetu kada su Pelicansi krenuli u svoj veliki bijeg. Pokupio je dva rana prekršaja i imao samo osam poena u prvom poluvremenu prije nego što je živnuo u drugom poluvremenu i završio s 28 poena.

Bio je to Larry Nance Jr. od svih ljudi koji je ušao u utorak s prosjekom od samo 5,5 poena po utakmici, palio je Netse, pogodivši svojih prvih pet šuteva iz igre za 11 poena u prvom poluvremenu prije nego što je završio s 13 poena.

CJ McCollum ubacio je 16 poena, dok je Brandon Ingram dodao 11.

Netsi su dopustili Pelicansima da šutiraju nevjerojatnih 50,6 posto iz igre.

Mikal Bridges, koji je igrao svoju 500. uzastopnu utakmicu, bio je jedini Net koji je pogodio u prvih 11 pokušaja momčadi, dok su počeli 2-za-11 iz igre.

Kao momčad, Netsi su iz igre šutirali mizernih 36,9 posto. Cam Thomas pružio je rijetku svijetlu točku, ubacivši momčadskih visokih 25 poena.