MotoGP, Bagnaia osvaja VN Katara: poredak

Pecco Bagnaia pobjeđuje na VN Katara, prvom MotoGP događaju u MotoGP-u 2024. Vozač Ducatija, aktualni svjetski prvak, starta s pete pozicije na stazi Losail i trijumfira, ispred KTM-a Južnoafrikanca Brada Bindera za 1”329.

Španjolac Jorge Martin, koji je jučer pobijedio u sprinterskoj utrci i startao s pole positiona, završio je na trećem mjestu na Pramcu sa zaostatkom od 1”933 za pobjednikom. Iberac Marc Marquez, u svom prvom GP-u na Ducati Gresini, zauzeo je četvrto mjesto na 3”429 od Bagnaije i ostavio iza sebe službeni Ducati Enea Bastaninija, petog na 5”153 od svjetskog prvaka.

Što je Bagnaia rekao

MotoGP se vraća na stazu za dva tjedna s VN Portugala na rasporedu u nedjelju 24. ožujka. “Znali smo koliki je potencijal, nakon subotnjeg nastupa znali smo da ćemo morati nešto promijeniti i iskoristili smo zagrijavanje,” kaže Bagnaia nakon utrke. “VN smo vodili drugačije u odnosu na subotnje sesije i u usporedbi sa Sprintom, izbori su funkcionirali. Napravili smo korak naprijed, sada očekujemo još jedan u Portugalu”, dodaje svjetski prvak.

Moto 2 i Moto 3

U klasi Moto 2 pobjedu odnosi Španjolac Alonso Lopez ispred Belgijca Barryja Baltusa i sunarodnjaka Sergia Garcije. Najbolji od Talijana je Celestino Vietti, deveti.

Moto 3 otvara uspjehom Kolumbijac David Alonso koji iza sebe ostavlja Španjolca Daniela Holgada i Japanca Taiya Furusata. Četvrto mjesto za Riccarda Rossija.