Mladi Trail Blazersi su se otopili tijekom 2. poluvremena u porazu od Houston Rocketsa

Drugu uzastopnu utakmicu, izbacio je startnu petorku novaka na NBA teren. I u drugoj uzastopnoj utakmici, skupina se malo držala prije nego što je pala od nadmoćnijeg protivnika.

Blazersi, koji su startali Scoot Henderson, Kris Murray, Toumani Camara, Rayan Rupert i Duop Reath u Houston Rocketsima, vodili su na poluvremenu prije nego što su se raspali u drugom poluvremenu prije nego što su izgubili 110-92.

Što je osudilo Portland? Što obično osuđuje Portland? Loš šut i/ili izgubljene lopte.

U ključnoj trećoj četvrtini, Blazersi su šutirali samo 33,3% iz igre (7 od 21) dok su napravili isto toliko izgubljenih lopti (sedam) koliko su postigli pogodaka iz igre. Rocketsi su iskoristili četvrtinu 33-20 kako bi izgradili vodstvo od 80-71 u četvrtoj četvrtini.

Blazersi su nakratko smanjili zaostatak na 95-88 s 5:01 do kraja igre. Ali Rocketsi su odgovorili serijom 15-2 da bi porasli na 110-90 uz 1:01 na satu.

“Mislio sam da smo imali jako dobro prvo poluvrijeme”, rekao je trener Blazersa novinarima u Toyota Centeru. “Imali smo nekoliko dobrih trenutaka u toj trećoj četvrtini. Onda se utakmica nekako okrenula. Pojačali su obrambeni pritisak, a mi jednostavno nismo dobro odgovorili na to. Sedamnaest izgubljenih lopti, ali, kažem vam, činilo se više kao 21, 22. Zatim su neki od naših udaraca također bili izgubljeni šutevi. Snimili smo nekoliko oštrih pogleda. Teški udarci. Ali vi dajete (Raketama) priznanje. Pojačali su kad je trebalo u obrani i protiv mlade, neiskusne skupine i malo su nas ubrzali. Malo smo izgubili prisebnost. Dakle, bilo je dobrih trenutaka za podučavanje za naše mlade dečke.”

Dalano Banton ušao je s klupe i predvodio Blazerse s 28 poena uz šut 11 od 21. Također je imao 11 skokova i pet asistencija, dok je zabilježio svoj prvi double-double učinak u karijeri.

Henderson je ubacio 15 poena uz pet asistencija, a Camara 12 poena uz pet skokova.

Napadač Houston Rocketsa, Amen Thompson, lijevo, pruža ruku dok napadač Portland Trail Blazersa Kris Murray skida loptu tijekom prvog poluvremena NBA košarkaške utakmice u ponedjeljak, 25. ožujka 2024., u Houstonu. (AP Photo/Michael Wyke) APAP

Blazersi su šutirali 42,4% iz igre za utakmicu i samo 34,1% u drugom poluvremenu.

Jalen Green predvodio je Rocketse s 27 poena, 19 u drugom poluvremenu. Rocketsi su šutirali samo 39,8% iz igre i 30,8% za trice, ali 20 koševa druge šanse u usporedbi s devet za Blazerse sigurno je pomoglo Rocketsima da prevladaju svoje loše šutiranje.

ŠTO TO ZNAČI

Blazersi (19-53) sada su izgubili sedam uzastopnih utakmica. Posljednju pobjedu ostvarili su 13. ožujka kod kuće protiv Atlanta Hawksa, protivnika Blazersa u srijedu. Portlandov najduži niz poraza ove sezone je devet.

Rocketsi (36-35), 11. u Zapadnoj konferenciji, dobili su devetu uzastopnu utakmicu. Sjede pola utakmice iza Golden State Warriorsa (36-34) za 10. mjesto i posljednje play-in mjesto.