Milan-Empoli 1-0, gol Pulišića i Rossoneri povisuju

THEMilan je danas pobijedio Empoli 1-0 u utakmici 28. kola Serie A. Pulišićev gol donosi pobjedu Rossonerima koji dolaze do 59 bodova. te su prestigli Juventus zauzevši drugo mjesto. Empoli ostaje na 25 bodova i gubi šansu da se udalji od zone ispadanja.

Utakmica

Milan kreće s nogom na gasu i pokušava probiti u 5. minuti: Pulišić zaključuje, Caprile odbija. Piolijevi ljudi, s Bennacerom koji je inspirirao potez, pokušavaju održati visok tempo na početku. Empoli se mučio za izlazak sa svoje polovice, ali je uspio zatvoriti prostor: Milan je pritiskao, ali malo pucao. Utakmica se usporava, kvaliteta igre pada, nedostaje spektakla. Momčadi su mučile nizati akcije vrijedne pažnje sve do 40. minute, kada su Rossoneri pogodili. Bennacer aktivira Okafora koji stavlja loptu na raspolaganje Pulišiću: Luperto odbija lijevu nogu, lopta u mreži i 1-0 nakon provjere VAR-a koja potvrđuje da Okafor nije u ofsajdu.

Scenarij se ne mijenja puno u drugom poluvremenu. Milan ima kontrolu i ograničava se na upravljanje posjedom lopte bez ikakvih promjena u mirnom tempu. S druge strane, Empoli je prelagan da bi učinkovito napadao. Utakmica izmiče sve do 74. minute kada Loftus-Cheek izlazi sam i traži wildcard: čist udarac, Caprile je pozoran.

Odjednom, niotkuda, Empoli se budi. U 83. minuti Destro pogađa glavom, stativa: sve uzalud, akcija zaražena ofsajdom. Napadač ima pravu priliku nedugo zatim: Destro opet glavom, središnji zaključak i Maignan se izvlači. To je vrhunsko ‘skoro uzbuđenje’: Milan pobjeđuje uz minimalan napor.