Man City protiv Chelsea, Coventry protiv Man Utd postavlja potencijalno ponavljanje finala Manchester

Manchester City će se susresti s rivalom iz Premier lige Chelseajem, dok će Championship Coventry igrati protiv Manchester Uniteda u polufinalu FA kupa, što znači da je moguća repriza prošlosezonskog finala u Manchesteru.

Amad Diallo je u posljednjem dahu postigao produžetak kada je United došao do pobjede nad Liverpoolom 4-3 u pulsirajućoj utakmici FA kupa na Old Traffordu i plasirao se u polufinale.

Nakon što je poveo golom Scotta McTominaya u 10. minuti, United je gubio na poluvremenu nakon brzih uzastopnih pogodaka neposredno prije odmora Alexisa Mac Allistera i Mohameda Salaha.

Izjednačujući pogodak Antonyja u 87. minuti kasnije je poslao utakmicu u produžetke, tijekom kojih je Harvey Elliott – koji je pogodio vratnicu u posljednjim trenucima regularnog vremena – vratio Liverpool u vodstvo, a finiš Marcusa Rashforda ponovno je izjednačio stvari.

S penalima koji su se približavali, Antonyjev kolega Diallo imao je zadnju riječ kada je poslao loptu u donji kut u zadnjim trenucima – prije nego što je isključen, nakon što je dobio drugi žuti karton jer je skidao dres dok je slavio.

United će se u polufinalu susresti s Coventryjem, a ekipa iz Championshipa je u subotu pobijedila Wolvese 3-2 svojim uzbudljivim preokretom.

Bilo je i kasne drame na Stamford Bridgeu kada je Chelsea prošao među posljednja četiri pobijedivši Leicester 4-2.

Domaćini su vodili 2-0 na poluvremenu zahvaljujući golovima Marca Cucurelle i Colea Palmera, s obje strane Raheema Sterlinga koji je vidio jedanaesterac koji je obranio vratar Foxesa Jakub Stolarczyk.

Leicester se nakon toga uspio vratiti u egal nakon autogola Axela Disasija i pokušaja Stephyja Mavididija, prije nego što je Callum Doyle isključen u 73. minuti.

Činilo se da je momčad Championshipa čekala produžetke, samo da bi zamjene Carney Chukwuemeka i Noni Madueke zabili za Bluese u sudačkoj nadoknadi i poslali ih dalje.

Chelsea će sada igrati protiv nositelja Manchester Cityja, koji je u subotu pobijedio Newcastle 2-0.