Maldinijevo grlo u 42. minuti

Monza je pobijedila Cagliari 1-0, zapala u probleme protiv Sardinijana i održala nadu da će prvenstvo završiti plasmanom u Europu. Utakmicu je slobodnim udarcem odlučio Daniel Maldini koji je postigao pobjednički pogodak u 42. minuti prvog poluvremena.

Palladinova momčad porasla je na 42 boda, -1 iza osmoplasirane Fiorentine koja će sutra igrati protiv Atalante u Bergamu. Ranierijeva momčad, međutim, ostaje na 26 bodova s ​​rizikom da je uhvate ili prestignu Lecce, Frosinone i Sassuolo.

U završnici prvog poluvremena crveno-bijeli su bili blizu udvostručenja vodstva, a Dany Mota je glavom iz blizine promašio gol. Dok je u drugom poluvremenu Cagliari bio vrlo blizu izjednačenju s Deiolom i poništen pogodak Lapadule u 68. minuti nakon dojave pomoćnika, ali i Monza je bila blizu udvostručenja vodstva u barem dva navrata s Colombom koji je prosuo jedan na jedan sa Scuffetom, a onda opet izaziva vratara Sardinijanaca. Pozitivan niz Sardinijanaca, dakle, prestaje na četiri, ali momčad je živa i ima još mnogo izgleda za spas.