LeBron James tvrdi da ima pravo veta na trenera Lakersa Darvina Hama

LeBron James vodi Lake Show u Los Angelesu jer je zvijezda Lakersa istaknula da je bio prisiljen staviti veto na plan igre svog glavnog trenera Darvina Hama ranije ove sezone.

“U igrici Clipper imali smo ugrađeno prebacivanje protiv Kawhija [Leonard] i protiv Jamesa [Harden] i bez obzira na slučaj, stavio sam veto u drugom poluvremenu,” rekao je James u svom novom podcastu “Mind the Game” zajedno s kolegom JJ Redickom.

“Zato što znam [Clippers coach Tyronn Lue] više od bilo kojeg drugog igrača koji je ikada bio s T-Lueom,” nastavio je James. “Znam da i on igra metu. Došlo je do točke u kojoj sam znao da, kako bismo se vratili u igru, prebacivanje bilo koga drugog na Kawhi nije povoljno za nas, mogli bismo se jednostavno pripremiti za Wizardse, pa sam stavio veto.”

Utakmica na koju James misli bila je divlji povratak s 21 poenom u kojoj je James vodio Lakerse do ključne pobjede nad Clippersima 28. veljače.

James i Lakersi bili su bolji od Clippersa 39-16 u četvrtoj četvrtini.

U obrani, James je skinuo Leonarda četiri minute do kraja u ključnom trenutku koji je doveo do izjednačenja Lakersa na drugoj strani parketa.

U posljednjoj sekvenci utakmice, James se poklopio s Leonardom u obrani, dok je potonji pokušavao izjednačiti utakmicu s postupnim skok-šutom na osnovnoj liniji.

James je zatim bacio loptu niz teren za polaganje za Cama Reddisha, a Lakersi su pobijedili 116-112.

Ham još nije komentirao Jamesa koji je rekao da je stavio veto na plan igre Lakersa u nevjerojatnoj pobjedi.

Ipak, ne bi bilo iznenađenje čuti da je James možda preuveličao priču.

James je ozloglašen po svojim meme vrijednim predviđanjima nakon činjenice, one noći kada je 22. siječnja 2006. dao 81 Jalenu Roseu i Raptorsima.

Los Angeles nalazi se na devetom mjestu nositelja s omjerom 40-32, dvije utakmice iza Sunsa i Kingsa za obećavajući datum u skupini broj 7 protiv broja 8 i šansu da izbjegnu 1. nositelje Nuggetse u prva runda.