Lazio-Udinese 1-2, pogodak Juventusa: golovi, rezultat i poredak

Udinese je danas slavio 2-1 kod Lazija u utakmici koja važi kao odgoda 28. kola Serie A 2023-2024. Uspjeh omogućuje Furlanima da se popnu na 27 bodova i napuste zonu ispadanja na tablici. Lazio, koji je zapeo na 40. mjestu, gubi dalje u usporedbi s europskim pozicijama na ljestvici.

Utakmica

Momčad koju vodi Sarri skuplja prilike na početku, više puta se približavajući golu. U 4. minuti Zaccagni desnom nogom s ruba pogađa vratnicu. U 10. minuti Luis Alberto pokušava nisko: lopta je samo pored gola. Pritisak Biancocelestija je konstantan, u 28. minuti Zaccagni opet puca: asistencija Felipea Andersona, neprecizan zaključak iz izvrsne pozicije. Udinese je nakon više od pola sata u rovovima izvukao glavu iz oklopa u 37. minuti. Provedel se mora potruditi da blokira Kamarin pokušaj.

Izazov se zahuktava početkom drugog poluvremena. Udinese prolazi u 47. minuti. Kamara puca, Lucca intervenira na putanji i odbija Provedel: 0-1. U 2 minute Lazio je izjednačio: Zaccagni je pobjegao i ubacio, Giannetti nekoordinirano intervenirao i poslao loptu iza Okolija, autogol i 1:1. Još dva okretaja sata i Udineseu se vraća glava. Thauvin dozira asistenciju, Zarraga pronalazi pobjedničko jelo: lopta u kut, 1-2. Lazio bi imao dovoljno vremena da ispravi utakmicu, ali se mučio stvoriti čiste prilike. Okoli još samo par običnih intervencija, pobjeda je na sigurnom.