Juve-Milan 0-0, Allegri nije pobijedio Rossonere na odmoru: mogao bi izgubiti treće mjesto

Juventus i Milan remizirali 0-0 u utakmici 34. kola Serie A 2023-2024.. Ždrijeb omogućuje Piolijevim Rossonerima da osiguraju drugo mjesto sa 70 bodova i 5 bodova ispred Bianconera, koji su treći sa 65 i može ih uhvatiti Bologna, četvrta sa 62.

Velika utakmica takva je samo na papiru. Protiv Milana bez početne obrane, s Maignanom koji je nokautiran na zagrijavanju i kojeg je na golu zamijenio Sportiello, Allegrijev Juve u biti nije stvorio ništa tijekom cijelog prvog poluvremena. Juventusova momčad predlaže recept koji se često nudi tijekom cijele sezone: spor tempo, zamršen manevar, lavina tehničkih grešaka. Ne treba nas čuditi ako u prvom poluvremenu izostane prilika za pogotke, jer Milan igra smanjeno protiv suparnika koji tek u 47. minuti mogu pogoditi okvir gola: Vlahović iz slobodnog udarca, pozoran Sportiello.

Predstava se popravlja u drugom poluvremenu. Juve pokušava ubosti u 50. minuti s Kostićem: Sportiello odbija dijagonalu, a dobro intervenira i na Danilovo ubacivanje. Ne vidi se Milan ispred, osim sporadičnih šuteva izvana koji ne pogađaju gol. Allegri mijenja napad ubacujući Chiesu i Milika u borbu. Dvije zamjene stvaraju gotovo priliku u 73. minuti: centaršut s krila, udarac glavom poljskog napadača, blokira Sportiello. U 86. minuti posljednje uzbuđenje. Sve opet počinje od Chiesine inicijative, McKenniejev udarac glavom riskira da iznenadi Sportiello i na Thiawu je da štedi Rabiota.