Juve-Atalanta 2-2, Allegri više ne pobjeđuje: tablica

Juventus i Atalanta remizirali su 2-2 u utakmici koja je danas na rasporedu 28. kola Serie A 2023-2024. Bianconeri pod vodstvom Allegrija, sa samo jednom pobjedom u zadnjih 7 dana, s 58 bodova pali su na treće mjesto iza Milana, drugog na 59. mjestu na ljestvici na kojoj Inter vodi sa 75 bodova. Atalanta s 47 gubi priliku još više se približiti četvrtoj poziciji koju zauzima Bologna s 51.

Utakmica

Početak utakmice je izjednačen, Juve pokušava potonuti, ali pokazuje uobičajene tehničke granice: greške u mjerenju i akcije ne uzimaju maha. U 13. minuti prilika za Mirettija, koji ulazi i traži pobjednički udarac glavom: krivo cilja. Bianconeri imaju na raspolaganju i nekoliko slobodnih udaraca s pozivnih pozicija, ali Chiesa i Milik ne iskorištavaju prilike. Atalanta progresivno zauzima teren, pokušavajući uključiti Scamaccu kao ofenzivni terminal. U 35. minuti igrači Bergama pogađaju zahvaljujući uspavanju obrane Torina. Iz slobodnog udarca nitko se ne brine za Koopmeiners koji može nesmetano primiti, kontrolirati i šutirati: lopta u gornji kut, 0-1 u 35. minuti.

Juve je osjetio udarac i nije uspio reagirati u završnici prvog poluvremena. Bianconeri su pokušali nastaviti na početku drugog poluvremena iu 50. minuti s Chiesom su bili blizu pogotka: Carnesecchi je rekao ne napadaču. Dvoboj se ponavlja u 52. minuti, ovoga puta Bianconeri griješe sami: lopta ide u aut iz izvrsne pozicije. S druge strane dvostruki okršaj Scamacca i Szczesnyja: vratar Juvea brani u 54. i 56. minuti. Domaći su digli ritam i izjednačili u 66. minuti. Chiesa rasvjetljava akciju, McKennie ulazi, a Cambiaso probija Carnesecchija dodirom s vrhom: 1-1. Prolaze 4 minute i Juve sve preokreće. McKennie opet kroti loptu i nudi je Miliku: Poljak ne griješi iz peterca, 2-1 u 70. minuti. Juve radi u napadu, ali previše propušta u obrani iu 75. minuti Atalanta izjednačuje rezultat. Djimsiti ima vremena i prostora za dubinski pas, Koopmeiners izlazi ispred Szczesnyja i ne griješi: 2-2.

Posljednji dio susreta, s preokretima ispred, daje po nekoliko prilika objema momčadima. Chiesa promašuje Carnesecchijev gol, Lookman je zaustavljen prije nego što je uspio zaprijetiti Szczesnyju. Prije zastora, Gatti i Kean bivaju poremećeni, propuštajući posljednju priliku: završava 2-2.