Jannik Sinner u četvrtfinalu Indian Wellsa, Shelton danas poražen u 2 seta u osmini finala

Jannik Sinner u četvrtfinalu ATP turnira Masters 1000 u Indian Wellsu. Talijan, broj 3 na svijetu iu ždrijebu, pobijedio je Amerikanca Bena Sheltona, 16. nositelja, 7-6 (7-4), 6-1 u 1h39′ u osmini finala. Južnotirolac će se sučeliti s Čehom Jirijem Leheckom, 32. nositeljem, koji je pobijedio Grka Stefanosa Tsitsipasa, 11. nositelja, 6-2, 6-4 u 1h17′.

Utakmica

Utakmica je bila izjednačena samo u prvom dijelu koji je završio u tie-breaku. Drugi set, međutim, nije imao nikakvu povijest. Sinner je ostvario drugu pobjedu u 3 izravna dvoboja sa Sheltonom, ostvarivši 17. uzastopni uspjeh, 35. u posljednjih 37 mečeva između 2023. i 2024. godine, te osigurao 150. pobjedu u karijeri na tvrdoj podlozi.

Shelton, bombarder kojem je moć glavno oružje, održao se u izazovu uvjetovanom vjetrom. 21-godišnja Amerikanka je, bodrena domaćom publikom, imala 4 break lopte na raspolaganju pri rezultatu 2-2 u prvom setu. Sinner se vratio na vrh, zadržao servis i napravio break u petoj igri (3-2).

Plavi igrač, koji je servirao 68% svojih prvih lopti, postao je napadljiv kada je trebao zatvoriti set: kod 5-4, broj 3 na svijetu je zapeo i pretrpio break (5-5) koji je odgodio izjednačenje- prekinuti presudu. Sinner još uvijek vodi (4-1) i sustiže ga (4-4) prije odlučujućeg produžetka: Shelton se isključio, a Južnotirolac je postigao 3 poena za 7-4.

Meč je podijeljen na 2 dijela, Sinner je postigao 12 od sljedećih 15 poena za vodstvo od 3-0 na početku drugog seta i osigurao pobjedu. Shelton je dobio jedini gem držeći komplicirani servis nakon 12 odigranih poena i još jedne poništene break lopte. Amerikanac je doživio drugi break u setu (1-5), a Sinner je s gemom na nula smanjio rezultat.

Što je Sinner rekao

“Znao sam da je teško pronaći ritam igrajući protiv Sheltona”, riječi su Sinnera na kraju meča s jednim od mladih igrača u usponu na stazi. “Mislim da mogu biti stvarno ponosan na svoju izvedbu”, dodaje svjetski broj 3. “Pokušao sam zadržati pozitivan stav na terenu, bilo je stvarno kompliciranih trenutaka, pogotovo u prvom setu. Uspio sam dobiti set i krenuo u drugi set na vrlo pozitivan način, bila je to velika injekcija samopouzdanja”, dodaje on.

Ostali rezultati

Uz Tsitsipasov nokaut, rekordna je i pobjeda Carlosa Alcaraza. Španjolac, drugi nositelj, pobijedio je Mađara Fabiana Marozsana 6-3, 6-3 u 1h15′. U četvrtfinalu Iberca čeka Nijemac Alex Zverev. Šesti nositelj morao se boriti 2 sata i 47 minuta kako bi porazio Australca Alexa De Minaura, 10. nositelja, 5-7, 6-2, 6-3. Tko god ode u polufinale, naći će, osim iznenađenja, Sinnera.