Izgledi za najboljeg NBA igrača godine: DeMar DeRozan preuzima Stepha Curryja

DeMar DeRozan srušio se u NBA utrci za najboljeg igrača godine.

Zvijezda Chicago Bullsa preuzela je mjesto Stephena Curryja kao najveći favorit za osvajanje nagrade nakon što je prije samo nekoliko dana bila naknadna misao.

DeRozan je dominirao tijekom nekoliko minuta za Bullse, održavajući momčad u play-in turniru Istočne konferencije, ali je bio 100/1 da osvoji nagradu prije mjesec dana.

Polako se penjao na ploči s izgledima kada je preuzeo četvrtu četvrtinu za Chicago, pao na 33/1 27. veljače, a zatim se pomaknuo na 14/1 prije tjedan dana.

Sada, nakon što je DeRozan zabio 46 koševa za vodstvo Bullsa u pobjedi protiv Indiana Pacersa rezultatom 132-129 u produžetku u srijedu navečer, njegova je nagrada za poraz.

DeRozan je trenutno na -195 s približno mjesec dana do kraja regularne sezone NBA lige.

Čak i prije svoje impresivne izvedbe protiv Indiane, DeRozan je preuzimao četvrtu četvrtinu lijevo i desno.

Početkom ožujka, Bullsi su dobili tri utakmice u četiri noći nad Kingsima, Jazzom i Warriorsima na pozadini DeRozanovog kasnog junaštva.

Dana 28. veljače vodio je Chicago do pobjede nad Cavaliersima u dvostrukom produžetku, postigavši ​​16 od svojih 35 poena u 10 dodatnih minuta.

Klađenje na NBA?

DeRozan je postigao drugi najveći broj koševa (161) u NBA-u tijekom vremena, definiranog kao zadnjih pet minuta četvrte četvrtine ili produžetka kada je utakmica unutar pet poena, uz šut od 52,2 posto.

Zbog DeRozanove dominacije u kasnoj utakmici, Bullsi su bili jedna od najboljih momčadi u NBA u tijesnim utakmicama unatoč osrednjem rezultatu 32-34 pred utakmicu protiv Clippersa u četvrtak.

Bullsi imaju 23 clutch pobjede, prema NBA.com, što je izjednačeno s braniteljem naslova Nuggetsima po najviše u ligi.