Iscrpljeni Knicksi nisu dorasli Hawksima, izgubili osmu utakmicu u posljednjih 11

Kao što su Knicksi već tjednima bili opterećeni – i sve osim prve minute u nedjelju u Clevelandu u posljednje dvije utakmice – također su se suočili s dva uzastopna protivnika kojima je također nedostajao njihov najbolji igrač.

Jednu utakmicu nakon što su uspjeli izboriti ključnu pobjedu s Donovanom Mitchellom koji je bio izvan stroja za Cavalierse, Knicksi su u prvom poluvremenu imali zaostatak od 22 i nisu uspjeli učiniti isto s protivnikom Traeom Youngom koji je izašao za Hawkse u rezultatu 116-100. gubitak u utorak navečer u Gardenu.

“Margina za grešku je mala sa svim momcima koje nemamo. Jednostavno smo stavili sve momke koje imamo vani,” rekao je Josh Hart nakon što su Knicksi izgubili osmi put u 11 utakmica. “Ne možemo imati te spore startove i trošiti toliko energije pokušavajući se vratiti u igru. … A onda imati taj četvrti [quarter]. Samo moramo pronaći način.”

Donte DiVincenzo zabio je 21 poen, ali je šutirao samo 7-za-23 iz igre — dok je promašio 12 od 17 za tri poena — za Knickse, koji su se izjednačili s Orlandom za četvrto i peto mjesto u doigravanju u Istočnoj konferenciji ulazi u domaću utakmicu u petak protiv Magica.

Knicksi (36-26) ukupno su pucali 16-za-52 iza luka, što je njihov najveći broj promašaja s velike udaljenosti u utakmici ove sezone.

“To nije bio plan igre. … Ali kad se vratite i pogledate, cijelo prvo poluvrijeme dobro izgledamo,” rekao je DiVincenzo. “Svi su imali otvorene poglede i nisu padali. A onda kada su počeli padati, svi su počeli dobivati ​​samopouzdanje i tada smo počeli raditi te trke.”

Young je bio van terena za Hawkse nakon što je prošli tjedan prošao operaciju ruke, ali Brunson nije igrao zbog kontuzije lijevog koljena koju je pretrpio rano u nedjeljnoj pobjedi Knicksa nad Cavsima.

Novopečeni bek Shake Milton nije igrao za Knickse, dok je Tom Thibodeau ostao s rotacijom od osam igrača i jako se oslanjao na Milesa McBridea, koji je odigrao 47 i 45 minuta u posljednje dvije utakmice u Brunsonovoj odsutnosti.

Jalen Johnson postigao je devet od svojih rekordnih 26 koševa tijekom serije 24-10 otvorivši utakmicu za Hawkse (27-34), a DiVincenzo je završio prvu četvrtinu samo 1-za-9 s velike udaljenosti dok su Knicksi zaostajali 33 -15 kroz jedan.

“Na početku utakmice, mislim da nisam uzeo udarac koji za mene nije bio normalan udarac,” rekao je DiVincenzo. “Nekolicina njih je ispala iz zahodske školjke, a nekoliko se osjećalo dobro, ali su ulazili i izlazili. Ali svi su mi govorili da nastavim pucati.”

McBride je izbačen krajem prve četvrtine, a Alec Burks (11 koševa) ga je zamijenio — umjesto novopečenog Miltona.

Burks je ubacio pet poena početkom druge, uključujući i jedan iz daljine, ali su Hawksi povećali svoju zaostatak na 22.

Knicksi su zatvorili u roku od 10 s manje od dvije minute do kraja poluvremena na DiVincenzovu drugu priliku, a dodatne trice McBridea i Bojana Bogdanovića (19 koševa) dovršile su porast od 13-2 koji je ponovno okrijepio domaću publiku.

Hawksi su vodili 61-50 u pauzi, ali Knicksi su se obrambeno zbili u trećoj i prišli na sedam na Hartovu tricu – njegove prve poene u utakmici – i McBrideovo zakucavanje s osnovne linije nekoliko trenutaka nakon što je izvukao napad Bruna Fernanda .

Hart je kasnije zatekao Bogdanovića kako ulazi u obruč za i-1, a zatim je vozio cijeli teren da bi konačno iskovao izjednačenje 76-76 s preostalih 1:47.

No, Bogdan Bogdanović iz Atlante ubacio je tricu s lijeve strane u posljednjim sekundama za završetak četvrtine 7-2 i Hawksima doveo 83-78 u posljednju dionicu.

Knicksi su zaostajali devet rano u četvrtom dijelu, prije nego što je Hart (14 koševa) ubacio uzastopne trice za utakmicu od četiri poena 6:27 do kraja, ali do kraja su bili bolji s 21-9.

“Upali smo u veliku rupu, ali bili smo u padu za pet u četvrtom,” rekao je Thibodeau. “Kreirao sam dobre udarce, a mislio sam da su mnoge trojke bile širom otvorene. Moramo ih napraviti.”