Formula 1 | Max Verstappen ponovno dominirao – danski vozač kažnjen kaznom u sprintu u Miamiju

Crveni bik Max Verstappen odvozio je pobjedu u drugoj sprinterskoj utrci sezone Formule 1 u subotu u Miamiju. Verstappen je pobijedio Ferrari Charles Leclerc s 3.371 sekundom i njegovi suigrači autora Sergia Pereza za 5,095 sekundi. RB-ovi Daniel Ricciardo osvojio svoje prve bodove sezone na svom četvrtom mjestu. Sauberov Valtteri Bottas bio je 14

Verstappen, koji je startao s pole positiona, dominirao je utrkom od 19 krugova od početka do cilja. Verstappen je prije dva tjedna u Kini pobijedio i u prvom sprintu sezone. Verstappen vodi u Svjetskoj seriji s 27 bodova ispred Pereza, Leclerc je treći, 35 bodova od Verstappena.

“Nije baš savršen nastup, bilo je još prostora za napredak (za ovaj vikend). Ali dobra pobjeda, sretan sam zbog ovoga,” izjavio je Verstappen u intervjuu na stazi.

“Idemo dušo, woohoooo”, Ricciardo, koji je poznat kao F1 color splash, radosno je vikao na timskom radiju nakon svog četvrtog mjesta.

McLaren je donio dramu na startu utrke od strane Landa Norrisa i Aston Martin Autor Lance Stroll prekidi nakon što dobiju pogotke u gužvi nakon starta. Haasin Kevin Magnussen s druge strane, “popravio” se tijekom kratke utrke s nekoliko vremenskih kazni.

Tijekom 19 krugova Danac je dobio četiri kazne za ukupno 35 sekundi.

“Zasluženi penali, ali morao sam igrati utakmicu”, sažetak jedanaesteraca Magnussena za Sky Sports.

Bottas sprint se raspao već u petkovim kvalifikacijama, gdje je bio među posljednjima. Pristup bodovima, odnosno među osam najboljih, nikako nije bio ostvariv, a Bottas je na kraju u cilj dovezao gotovo 37 sekundi nakon pobjednika.

U Miamiju će se u subotu ipak održati kronometar za nedjeljnu VN utrku. Kronometri počinju u 23 sata po finskom vremenu.