Inter-Napoli 1-0, Inzaghi usporio nakon 10 pobjeda

Inter i Napoli remizirali su 1-1 u utakmici kojom danas zatvaraju 29. dan Serie A. Nerazzurri ispred Darmiana, Napolitanci odgovaraju golom Juana Jesusa koji liderima lige uskraćuje jedanaestu uzastopnu pobjedu. Inter se popeo na 76 bodova i vodi na ljestvici s 14 bodova ispred Milana. Napoli ima 45 bodova, s malo nade da će ostati u utrci za četvrto mjesto, sada udaljeno 9 bodova.

Utakmica

Inter kreće agresivno, Napoli se bori da pobjegne pritisku Nerazzurra. Domaćin je u 13. minuti napravio niz prilika. Meret mora odbiti gol prvo Darmianu, a potom i Lautaru, akcija završava nepreciznim pokušajem Barelle.

Inter održava inicijativu, Napoli smanjuje zaostatak i ne daje domaćima značajnije šanse. Kad se činilo da će remi ostati do poluvremena, Nerazzurri su probili. Bastoni ubacuje, Darmian iz centra Mereta: 1-0.

Momčad Inzaghija zadržala je inicijativu i na početku drugog poluvremena. U 53. minuti Dimarco pokušava iznenaditi Mereta iz slobodnog udarca, vratar Napolitanaca je pozoran i odbija. Utakmica se otegla na dugu fazu bez značajnije akcije. Inter vlada igrom i energijom, Napoli kao da nema snage reagirati. Azzurri su se borili za stvaranje igre, ali su imali zaslugu iskoristiti neaktivnu loptu. U 81. minuti Politanov korner, Juan Jesus je točan za termin: glavom i golom za 1-1.