Inter-Empoli 2-0, Nerazzurri prvenstvo: počinje odbrojavanje

Inter je pobijedio Empoli 2-0 u utakmici 30. kola Serie A 2023-2024.. Nerazzurri, prvi i dominantni na prvenstvenoj ljestvici, pobijedili su golovima Dimarca i Sancheza koji su napravili još jedan korak prema scudettu pod hipotekom. Momčad koju trenira Inzaghi, aritmetički se već kvalificirala za sljedeću Ligu prvaka, porasla je na 79 bodova, zadržavajući prednost od 14 bodova ispred Milana.

S 8 utakmica na kalendaru – i samo 24 boda za osvajanje – talijansko odbrojavanje može službeno početi i već do kraja travnja scudetto bi mogao završiti na tabli, s obzirom na to da vodeći u ligi trebaju 11 bodova. Pogrešni korak skupo košta Empoli, zapeo je na 25 bodova, a Frosinone ga je stigao na trećem mjestu.

Utakmica

Presuda dolazi na kraju utakmice koju Inter počinje s papučicom gasa. Spremni, kreni i Inter odmah probija. Bastoni trči po lijevoj strani i ubacuje, Dimarco iz voleja lijevom nogom pogađa okvir za 1-0.. Trenutni pogodak omogućuje Nerazzurrima da igraju na rubu i vode utakmicu. Domaći guraju bez forsiranja iu 19. minuti dolaze nadomak udvostručenja vodstva. Ovaj put Bastoni sve radi sam, udaraljke i lijevom nogom zaključak: post. Empoli ostaje uključen u utakmicu i također pokušava napadati: u 31. minuti Marin traži džoker s distance, Audero je oprezan.

Inter je početkom drugog poluvremena pojačao ritam u pokušaju da zatvori rezultat. U 52. minuti Dimarco je ubacio pozivnu loptu u centar za Barellu, neprecizan nisko i Empoli je spašen. U 64. minuti Pavard puca, služi na žrtvu Bereszynskog koji se izbacuje u klizač kako bi izbjegao opasnost na golu Caprilea. Bis Nerazzurra stigao je u 81. minuti. Dumfries trči po desnom boku i servira lopta koju Sanchez samo mora ugurati u gol: 2-0utakmica je gotova i Inter prišije još jedan komad Scudetta na svoj dres.