Ian Wright snimio je proslavu pobjednika Kaija Havertza u utakmici Arsenal protiv Brentforda

Arsenal je u subotu pružio odgovarajuću izvedbu kandidata za naslov u Premier ligi kada su se borili za 2-1 pobjedu nad Brentfordom.

Dominirao je nadmetanjem na stadionu Emirates i poveo je u prvom poluvremenu, ali je potom izgubljen zbog pogreške golmana.

Arsenal je krenuo pokušavati pronaći gol kako bi ih ponovno doveo u vodstvo, ali to se pokazalo napornim zadatkom. A na drugoj strani, Pčelice su imale sjajne prilike.

Ipak, Topnici su konačno uspjeli slomiti otpor Brentforda sa samo četiri minute do kraja utakmice.

Ubrzo nakon punog vremena, stručnjak BBC Sporta podijelio je snimku kolege stručnjaka – i legende Arsenala – kako slavi pobjednika Kaija Havertza.

Arsenal je kasno slomio otpor Brentforda i stigao na vrh

Arsenal je otvorio gol u 19. minuti. Ben White je ubacio u kazneni prostor, a Declan Rice je nadvisio Madsa Roersleva i glavom prošao pored Marka Flekkena na dalju vratnicu.

Međutim, malo prije poluvremena, Aaron Ramsdale je oklijevao s izbacivanjem i, kada je konačno krenuo prema udarcu, Yoane Wissa je uklizao kako bi blokirao loptu i poslao je u okvir gola.

JOŠ PRIČA O ARSENALU

Na poluvremenu su se Arsenalovi igrači i osoblje okupili u podršci Ramsdaleu, koji je u drugom poluvremenu bio znatno bolji. Sjajno je obranio Ivana Toneya i Nathana Collinsa.

Zatim, u 86. minuti utakmice, Havertz – igrač kojeg su mnogi imali u prvom dijelu sezone – pojavio se s još jednim dramatičnim trenutkom ‘Reiss Nelson’.

Foto David Price/Arsenal FC putem Getty Imagesa

White, koji je asistirao za Riceov prvi pogodak, bio je spreman izvesti još jedan sjajan centaršut u okvir da bi Havertz kimnuo glavom, a Flekken nije mogao zaustaviti putanju.

Rezultat je doveo Arsenal do vrha tablice. Sada, da vidimo što druga dva kandidata za naslov – Liverpool i Manchester City – mogu učiniti kada se sukobe u nedjelju.