Hokej na ledu | U NHL-u smo vidjeli finski momenat – tri pogotka u manje od četiri minute

Hokej U NHL-u Buffalo Sabres pobijedili su Washington Capitalse 6-2. Finski vratar između vratnica Buffala Ukko-Pekka Luukkonen nastavio s dobrim igrama i spriječio svoju momčad u pobjedi. Ukupno je Luukkonen upisao 23 obrane u meču.

Gubitak je bio gorak za Washington, budući da se momčad bori za posljednja mjesta u doigravanju u Istočnoj konferenciji NHL-a. Buffalo također teoretski još uvijek ima šanse za playoff.

Buffalovo ime broj jedan u utakmici bio je napadač JJ Peterka, čime su snage 2+1. Finski branič Buffala Henri Jokiharju propuštenih poena u utakmici.

Mjesto za doigravanje već osigurani Florida Panthersi izgubili su od Montreal Canadiensa u gostima 3–5. Čak i nakon prvog seta, igra je izgledala povoljno za Floridu kada je povela 2-1 Anton Lundell i Aleksandar Barkov s ciljevima. Bio je zaslužan za jedini u uvodnom setu Montreala Joel Armia.

Golovi trojice finskih igrača redali su se jedan za drugim u nešto manje od četiri minute.

Montreal je preokrenuo utakmicu u drugoj trećini Nick Suzuki s dva pogotka i zauvijek pobjegao u posljednjem setu, iako je Lundell startao u završnici susreta od Sama Bennetta postigao je 3-5 sužavajući pogodak.

Lundell, koji igra svoju treću sezonu u NHL-u, sada je skupio 10+21 bod ove sezone i dva boda bježi od prošlosezonske bilance.

Pittsburgh Penguins odnio slatku pobjedu u gostima kod New Jersey Devilsa. Na početku posljednjeg seta, Pittsburgh je gubio 1-3, ali kada se oglasila posljednja sirena, “Pingvini” su pobijedili 6-3 na semaforu.

Posljednji set Pittsburgha bio je divlji, jer ga je momčad uzela s čak 5–0. Arhitekti uspona momčadi u posljednjoj rundi bili su Jevgenij Malkin37, i Sidney Crosby36. Obojica su zabila po dva pogotka u setu, a uz to je Malkin asistirao za jedan Crosbyjev gol.

Finski napadači Pittsburgha Jesse Puljujärvi i Valtteri Puustinen propuštenih bodova. Bio je prvi put drugi vratar momčadi Joel Blomqvist. Vratar iz Uusestaakaarlepyija igrao je u AHL momčadi Wilkes-Barre/Scranton Penguins izvrsnu prvu sezonu.

iz New Jerseya Erik Haula nije došao do poena snage u meču i Kaapo Kähkönen nije bio na liniji za spremanje.