Hokej na ledu | TPS je gurao pobjedu u produžetku – Jukurit se uhvatio za slamku

Nogometni klub Turku ustraje protiv aktualnog finskog prvaka u četvrtfinalu muške hokejaške lige. U utorak je TPS izjednačio seriju na 2-2 u svojoj domaćoj dvorani, kada je Tappara izgubio 2-1 u meču koji je otišao u produžetke. Pobjednički pogodak TPS-a postigao je Kazimir Jürgens u vremenu 71.19 Serija utakmica nastavlja se u četvrtak u Tampereu.

“Pronašli smo dobru energiju u igri. U svim aspektima naša igra nije bila najbolja moguća, ali upornost i strpljenje donijeli su nam vrijednu pobjedu”, radovao se trener TPS-a. Tommi Miettinen.

Tappara je iskoristio svoju nadmoć u prvom setu, kada je Anton Levtchi doveo goste u vodstvo nakon više od šest minuta igre. Unatoč dobrim prilikama za gol, mreža se idući put zavijorila tek na kraju druge dionice, kada je Markus Nurmi donio domaću momčad na razinu.

U posljednjem setu obje ekipe su imale par dobrih situacija, ali TPS Philip Lindbergh i Tapparan Kristijan Heljanko borio briljantno. Oba vratara upisala su po 20 obrana u regularnom vremenu.

Mikkelin S gledišta Jukurovih, bilo bi poželjno da se čak iu srijedu nađe dizel za autobus koji klub unajmljuje. U utorak je Oulu Kärpi imao mjesto u polufinalu muške hokejaške lige u Mikkeli Kalevankanki, ali Jukuriejeva domaća pobjeda od 5-2 produžila je četvrtfinalnu seriju barem do četvrtka u Ouluu.

Kärpät vodi u nizu utakmica, koji je prekinut s četiri pobjede, s pobjedama 3–1. Nakon sretnog odbijanja pobjedničkog pogotka u utakmici u utorak, zabio je u prazna vrata Oulua Jesper Piitulainen. Jukurien Patrik Puistola (3+0) zapečatili su hat trick s dva pogotka u posljednje dvije minute.

“Otvorena je staza. Ulazak u prvi set bio je jak. Bio je to naš najbolji inings u ovoj seriji. Naše posebne situacije još uvijek padaju. U srijedu ćemo ići autobusom za Oulu, jer si ne možemo priuštiti još jedan čarter (let)”, našalio se Piitulainen.

Utakmica u utorak završila je borbenim prikazima koji oduzimaju dah. Isprva nije bilo dovoljno sudaca da razdvoje svaki od bučnih dvojaca. Disciplinski će se baviti zanimljivim slučajem, na primjer, o nekome tko nosi Jukurienovu zlatnu kacigu Niko iz Huuhtaneakoji je odbacio rukavice, nastavivši se tući golim šakama.

Kärpät se uputio ravno u zračnu luku Mikkeli i povratak čarter zrakoplovom.

od HIFK-a a utakmica Pelicansa se u trenutku pisanja teksta igra u drugom produžetku.