Hokej na ledu | Olli Jokinen pričao je s publikom o svojoj kosi: “Pitao sam ga je li sve u redu?”

od HIFK-a Mikkelin Jukurit, koji je kao u četvrtak igrao leđima uza zid, ostvario je drugu uzastopnu pobjedu u četvrtfinalnoj seriji Liige i tako održao svoj polufinalni san.

Jukurit je odnio pobjedu nad Kärpom iz Oulua s golovima Kärpäta 3–2. Ulazite u polufinale s četiri pobjede, a Kärpät vodi u seriji s 3-2 pobjede.

Jukurs uzela je drugi set 3-0 u Ouluu i zadržala vodstvo do zadnjeg zvuka sirene. Kärpi, koji je snažno vodio igru, imao je dobar šav da zaključi seriju, ali Markus Ruusun Zahvaljujući 33 obrane, Jukurit je smanjio pobjedu na 2-3.

Ruusu je obranio čak 18 puta u prvom setu i poništio brojne Kärppijeve prilike za postizanje pogotka, sve dok nije konačno zasjao 12 sekundi prije odmora u setu. Arttu Hyry bljesnuo je svojim ogromnim zapešćem kroz okove iza Ruusuovih leđa.

Ruusu je odnio čistu pobjedu nad Kärppienom u utakmici Tomi iz Karhusakoji nije imao najbolju noć.

U utakmici su viđena čak četiri nova strijelca. Jukurien je postigao prvi pogodak ovog proljeća doigravanja Michal Kovarcik, Pekka Jormakka i Linus Nässen i Kärppien Hyry.

Onaj prethodni kao i utakmica, utakmica je završila u kaosu. Kärppien je dobio desetominutnu osobnu uspomenu Ville Koivunen i Marko Anttila i Jukurien Kovarcik i Lucas Nordsäter.

Glavni trener Jukursa Olli Jokinen imao svoj razgovor nakon utakmice s redovitim vikačima na C tribini.

“Rekli su da sam počeo pokazivati ​​ćelavost na stražnjoj strani glave i da sam sramežljiv tip. Rekao sam da da, svjestan sam situacije i pitao sam ga je li dobro”, rekao je Jokinen s olakšanjem zbog pobjede.

Tappara zvijezda Anton Levčin Prolazna emisija već je dovela Tapparu nadomak osvajanja mjesta u polufinalu.

Levtchi je servirao Tapparina prva tri pogotka dok su aktualni prvaci pobijedili TPS 5–2 na svom domaćem ledu.

Utakmica je postala dosta neuredna zbog velike količine leda. Osim toga, TPS Linus Fröberg poslan je pod tuš na kraju uvodnog seta za svoj meč Olli Juoleviju.

“Petljali smo se s Tanusom oko paka, a sljedeće što sam vidio bilo je da on (Fröberg) pokušava hvatati. Srećom, uspio sam barem malo reagirati na to”, rekao je Juolevi.

Glavni trener TPS-a Tommi Miettinen ljutito je komentirao liniju sudaca na press konferenciji nakon utakmice.

“Sada kad pitamo, odgovaramo. Ovdje su neki ljudi cvilili i cvilili zbog sudačke linije tijekom ostatka sezone,” započeo je Miettinen.

“Nije li to ono što smo tražili, da se ledenom tipu cijelo vrijeme zviždi? Po meni ih je bilo previše, ali to je samo moje mišljenje.“

Snažno igrao u momčadi Turkua u svojoj rookie sezoni Viljami Marjala, 21, ostvario je rijetko viđen pothvat s dvije asistencije.

Marjala je postala legenda Tappara Janne Ojanen uz to što je igrač novak s najviše asistencija (6) u doigravanju u povijesti lige.

Polufinale je na čekanju za Tapparu prvi put u subotu u Turkuu.