Hokej na ledu | Leo Komarov dobio suspenziju – “Da, svi znaju koja je moja uloga”

U zraku mirisalo je na proljeće kad su se u petak navečer sastali HIFK i TPS.

Svetište na Nordenskiöldinkatu bilo je rasprodano – deseti put ove sezone.

Iako HIFK i TPS ne konkuriraju za iste pozicije na kraju regularnog dijela sezone, vlada velika napetost između momčadi.

Tijekom nereda u petak, tijekom večeri bilo je mnogo žestokih nemira.

U borbi za mjesto među deset najboljih, TPS je došao s dva pogotka zaostatka i na kraju slavio u napetoj utakmici 3-2 nakon raspucavanja.

“Ovo je bio osnovni petak navečer. Bila je to velika utakmica za oboje. Imali smo dobar start, ali TPS je odigrao dobar drugi set. U trećem setu obje su imale dobre pozicije. TPS je bio dobar,” zaključio je napadač HIFK-a Leo Komarov.

Posebno jedan igrač je povećao broj otkucaja srca u twistovima između HIFK i TPS. TPS napadač Markus Nurmi je obilježen čovjek u očima mnogih.

Posljednji put kada je TPS posjetio Helsinki krajem studenog, Nurmi je napravio pravi show.

U smjeru napadača koji je u toj utakmici nosio zlatnu TPS-ovu kacigu, zvižduci su pljuštali tijekom cijele utakmice. Nurmi je ispred navijačke tribine HIFK-a pokazao svoja dva gola.

Komarov je tada bio bolestan i komentirao je utakmicu na radiju.

“Gledao sam te Nurmeove nastupe i nadam se da ću opet igrati protiv dječaka”, izjavio je Komarov na kanalu Classic Hits.

Želja održao se u petak. Komarov se sada prvi put suočio s TPS-om u HIFK-ovom dresu.

I da, Komarov se sukobio s Nurmijem. Nakon uvodnog seta došlo je do prve “rasprave”. U drugom setu, Komarov i Nurmi su se brzo okomito hrvali nakon zvižduka.

Prema Komarovu, nije se posebno trudio zagrijati Nurmea.

“U njemu nije bilo ničega”, ponovio je Komarov.

U posljednjim sekundama produžetka, Komarov je dobio 10-minutnu kaznu ponašanja kada je dvaput palicom zviždao Nurmea na početku. Od posljednjeg udarca Turmenu je reket izletio iz ruku.

“U njemu nije bilo ničega. Palica nije ostala u rukama. Ne mogu više, besmisleno je. Prošlo je dosta vremena”, frknuo je Komarov.

Deset u upotrebi bila je treća velika kazna Komarova, što znači da će morati propustiti subotnji dvoboj u Vaasi.

“Da, svi znaju koja je moja uloga. Uvijek boli s vremena na vrijeme. Malo bolje izgleda kada su sladoledne minute”, rekao je Komarov.

Nurmi se posljednji nasmijao kada je zapečatio pobjedu TPS-a u raspucavanju. Ovaj put Nurmi je preskočio emitiranje.

– Sačuvajmo ih za kasnije – nasmijao se Nurmi.

Komarovljevi pokušaji zagrijavanja zabavljali su Nurmea nakon meča.

“Bilo je stvarno zabavno. Imao je svoje stvari koje su se događale. Vjerojatno nije htio ići igrati u Vaasu. Ne znam.”

U usponu: Zlatna kaciga Jori Lehterä vratio se u postavu crvenih jednu utakmicu nakon Huila. Lehterä, koji igra super sezonu, došao je do bodova odmah u uvodnom setu pogotkom 2-0. Lehterä vodi na tržištu dodavanja u ligi s jasnom razlikom s 49 dodavanja.

U fakturi: HIFK-ova superiorna igra kišila je u posljednjim utakmicama. U prethodna četiri susreta HIFK je čak deset puta uspio nadmoćno dominirati, ali je mreža zazvonila samo jednom. HIFK je u petak uspio već iz prve nadmoći.