Hokej na ledu | Kiekko-Espoo pao kod kuće – upitnik je situacija mladog vratara broj jedan

Hokej Tamni oblaci počinju se skupljati na nebu Kiekko-Espoa, vladajućeg prvaka Mestija. U petak je Kiekko-Espoo izgubio kod kuće od Tuto Hockeya 3–5 i sada vodi u četvrtfinalnoj seriji s pobjedom 3–2.

Najveći upitnik Kiekko-Espooa, koji je regularni dio završio na četvrtom mjestu, trenutno je vezan uz vratara.

17-godišnjak koji je svojim proljetnim potezima odbacio sebe kao prvog strijelca Kiekko-Espooa Petteri Rimpinen morao biti zamijenjen u petak bez pogotka na prvom odmoru.

U posljednja dva seta igrač koji je odigrao svoje prve minute u doigravanju sezone provukao se između vratnica Jani Lampinen21.

U polufinalu, Rimpinen, koji je blokirao veliki postotak obrana od 95,10 u svojoj statistici i dopuštao samo 1,16 udaraca u 60 odigranih minuta, pratio je drugi set u loži za zamjenu i bio negdje drugdje u posljednjem setu.

K-Espoo–Tuto 3–5 (serija utakmica 3–2)

U usponu: Tuto pilot Jonne Virtanen iskoristio je svoj timeout u pravom trenutku na početku druge trećine tijekom posjeda Kiekko-Espooa. Samo nekoliko minuta kasnije izjednačenje 1-1 pretvorilo se u vodstvo od dva pogotka.

U fakturi: Teška serija utakmica uzima danak. Nakon srijede, braniči Miro Keskitalo i Eetu Pylkkänen te napadači Terry And, Aatu Laakso i Juho Koivusaari izostavljeni su iz postave Kiekko-Espoa.

leđa Tuto je, igrajući uza zid, sjeo u vozačko mjesto sredinom drugog seta, kada je Miika Tiihonen i Oskari Siiki mahao mrežom svakih nekoliko minuta u 31:23 i 32:45.

Tiihonen je zakucao zapešće iza Lampinena Mikke Levon nakon servisa, a Siiki je pospremio pak u gol nakon snažnog uspona Tiihonena.

Siikkijev pogodak prihvaćen je nakon duge video inspekcije. Tiihonen je pogodio gol dok je vozio Lampinena, ali branič Espooa Noel Pietilä gurnuo Tiiho u situaciji i pogodak je prihvaćen.

Kiekko-Espo je dva dana ranije u Turkuu dobio sličan pogodak. Rasmus Toivainen pogodio je tada gol, ali branič Aleksi Anttalainen potpomognuto Juuso Jämsen’s čuvar Emil Vuorion na.

Toivainen je i u petak zabio uvodni pogodak Kiekko-Espooa, a ovaj je put pogodak ostao u statistici. Toivainen, koji je sredinom sezone prešao u Espoo iz HIFK-a, iznenadio je Vuorio za 11:07.

S druge strane, Pietilä je iz izravnog napada zabio za 2-3 Roope Elimäki od služenja u vremenu 46.19. Janne Hämäläinen Zaostatak od 3-5 minutu i pol prije sirena bila je slaba utjeha za domaćine.

Večer moćnik je bio lutnja u Tutovim zadnjim linijama kao ugovorni branič Raumana Luke Onni Korkkakoji je sudjelovao u prva tri pogotka Turkua.

U odgođenom jedanaestercu gosti su poveli Korka već 4:52. Zakucao je pak iza leđa Rimpinena s b-točke Niclas Karjalainen iz unakrsne hrane.

Oslobođen suspenzije Šimun Suoranta odradio snažnu pripremu na pogodak koji se dogodio prilikom odgođenog jedanaesterca. Odigrao je pak do linije za Karjalainena i klizao kako bi napravio pokretnu masku ispred Rimpinena.

Korkka je dobio asistenciju kod drugog i trećeg pogotka Tuta.

Svojim četvrtim pogotkom Tuto je opet pogodio nadmoć, kada je Aleksi Anttalainen zamahnuo mrežom nakon uvodne pobjede napadačkog kraja. Julije Vähätalo postigao je peti pogodak za goste remijem u 56.16.

Mješoviti Posade Kiekko-Espooa i Tutoa bile su smanjene u situacijama zahvata u petak.

Tuton Anttalainen je nekoliko minuta prije kraja zakucao na krilo Juuso Jämsen i Kiekko-Espoon Joona Tamminen zaustavio je svog kolegu iz čopora Daniel Takkunen sa svojim čvrstim hvatanjem u prvom setu.

Serija utakmica nastavlja se već u subotu u Turkuu.

Pozadina

Rješenje je uvijek tamo

Kiekko-Espoo, promoviran u Mesti za sezonu 2020.–2021., trenutno igra svoju osmu seriju utakmica u doigravanju za Mesti. Svih sedam dosadašnjih serija završilo je u zdjeli za goste:

Proljeće 2021

• Polufinalna serija Kiekko-Espoo–Hermes: Hermes do polufinala 2–0, Kiekko-Espooova sezona gotova. Igra rješavanja u Kokkoli.

Proljeće 2022

• Polufinalna serija Kiekko-Espoo–Hokki: Kiekko-Espoo do polufinala 4–0. Igra rješavanja u Kajaaniju.

• Polufinalna serija Kiekko-Espoo–FPS: Kiekko-Espoo do konačnih 4–2. Igra rješavanja u Forssi.

• Finalna serija Ketterä–Kiekko-Espoo: Ketterä postaje prvak 4–1, srebro za Kiekko-Espoo. Igra rješavanja na Imatri.

Proljeće 2023

• Polufinalna serija Kiekko-Espoo–Tuto Hokej: Kiekko-Espoo do polufinala 4–2. Igra rješavanja u Turkuu.

• Polufinalna serija Kiekko-Espoo–JoKP: Kiekko-Espoo do konačnih 4–0. Rješavanje igre u Joensuu.

• Finalna serija Kiekko-Espoo–Ketterä: Kiekko-Espoo pobjeđuje 4–0. Igra rješavanja na Imatri.

Proljeće 2024

• Polufinalna serija Kiekko-Espoo–Tuto Hokej: Kiekko-Espoo vodi 3–2. Mjesto Katko u Turkuu.