Bucksi dobivaju loše vijesti o ozljedi Damiana Lillarda uoči četvrte utakmice

Bucksi su vjerojatno dobili najgore informacije o ozljedi Damiana Lillarda.

U subotu je otkriveno da je zvijezda zadobila istegnuće Ahila i da je trenutno u čizmici,

Ozbiljno je upitna njegova dostupnost za četvrtu utakmicu protiv Pacersa u Indiani u nedjelju.

U utakmici 3 u petak, Pacersi su na kraju pobijedili u produžetku 121-118 i stekli vodstvo od 2-1 u seriji.

Lillard u prvoj četvrtini.

Otišao je nakratko u svlačionicu prije nego što se vratio u igru ​​početkom druge četvrtine.

“Iskreno, Dame se stvarno mučio”, rekao je novinarima trener Bucksa Doc Rivers. “U produžecima je doslovno rekao: ‘Ja ću biti mamac. Samo ne mogu ići tako daleko od eksplozije.’ Dakle, mislio sam da je Dame samo što je vani bilo veliko za nas.”

Osmerostruki All-Star igrač ipak je zabio 28 poena u trećoj igri, ali ga je obrana Pacersa ograničila na samo 6-za-20 šut iz igre.

Nakon poraza, Rivers je posumnjao da se radi o Lillardovom Achillesu, jer je to bio prethodni problem tijekom posljednje utakmice regularne sezone Bucksa protiv Magica 14. travnja.

Lillard je propustio treninge koji su vodili do doigravanja, što je bio veliki strah za momčad nakon što je već bilo velikih zabrinutosti s napadačem Giannisom Antetokounmpom, koji je bio odsutan zbog istegnuća lista.

Rivers je rekao novinarima da će Antetokounmpo vježbati u nedjelju i da će “rano biti naporan, a onda ćemo donijeti odluku”.

Međutim, nije zvučao kao da se nada da će bivši MVP biti spreman za četvrtu igru.

“Sumnjam”, rekao je Rivers. “Ali vidjet ćemo.”

Lillard je u prosjeku zabijao 24,3 poena po utakmici ove sezone za Buckse, a razigravač AJ Green mogao bi dobiti više minuta u njegovoj odsutnosti.

Green je igrao u 56 utakmica, s prosjekom od 4,5 poena i 11 minuta po utakmici.