Hokej na ledu | Kevin Lankinen spasio je gol nakon gotovo tri godine stanke – rođeni Helsinki podigao je Nashville do klupskog rekorda

Hokej U NHL-u, Nashville Predators Kevin Lankinen upisao je svoj prvi shutout ove sezone kada su Tennesseansi gostovali na Floridi kod Panthersa. Nashville je dobio utakmicu 3-0. Finski veskari zaustavio je ukupno 33 udarca.

Tijekom svoje NHL karijere, Lankinen je zadržao praznu mrežu u tri utakmice, ali je prošlo dosta vremena od posljednje čiste mreže. Lankinen je odigrao svoju posljednju čistu mrežu u NHL-u prije gotovo tri godine, u ožujku 2021. Rođeni Helsinki preselio se u NHL nakon sezone 2017/18 iz HIFK-a.

Najbolji strijelac utakmice bio je švedski napadač Filip Forsberg, čija je oštrica vijorila na svakom golu kluba. U uvodnom setu Forsberg je sudjelovao u konstrukciji autora Gustava Nyquista uvodni pogodak, nakon čega je i sam postigao pun pogodak u drugoj i trećoj trećini. Sunarodnjak Nyquist asistirao je Forsbergu za 3-0.

Predatorsi su pobijedili četiri uzastopne utakmice i produžili svoj niz na 16 utakmica. NHL stranica trenutni bodovni niz najduži je u povijesti kluba. Tijekom svog niza, Nashville je dobio 14 utakmica i izgubio dvije u produžecima.

Carolina Hurricanes pobijedili Philadelphia Flyerse kod kuće u utakmici koja je otišla u produžetke. Domaćin je slavio s 3–2. Pobjeda je za Carolinu bila peta u nizu.

Finski proizvođač bodova Carolina Sebastijan Aho upisao asistenciju Jalena Chatfielda iz pogotka drugog seta. Tijekom niza od četiri utakmice, Aho je zabio kombinirano 2+6.

S druge strane, New Jersey Devilsi su na domaćem ledu pobijedili Winnipeg Jetse 4-1. Devils’ Finski napadač Erik Haula ugrabio asistenciju kada je Timo Meier zapečatio je konačan rezultat u prazna vrata u posljednjoj minuti susreta.

Susret je bio napadač Ontarija iz Winnipega Tyleru Toffoliju 800. utakmica u NHL karijeri. Međutim, Toffoli, koji je postigao bodove snage u svoja tri prethodna meča, nije dobio pun pogodak nakon poraza u četvrtak navečer.

u Massachusettsu momčad domaćina, Boston Bruinsi, morali su podleći kandžama New York Rangersa. Domaćine su proklizali gosti s Manhattana Artemija Panarina kao hat trick.

Svoju večer upotpunio je Panarin, koji je u drugoj trećini postigao dva pogotka, poslavši pak u prazan gol u posljednjoj minuti susreta. Rendžeri Mika Zibanejad također je nešto više od minute ranije uspio zabiti nečuvani gol. Treći strijelac Rangersa ove večeri bio je Adam Foxod čijeg je udarca Zibanejad ugrabio asistenciju.

S druge strane, gostovanje New York Islandersa u Michiganu bilo je manje uspješno jer su Detroit Red Wingsi pobijedili 6–3. Poraz je bio već šesti uzastopni za Islanderse. Andrew Copp te se nakon ozljede vratio na led Dylan Larkin zabili po dva gola za Detroit.