Hokej na ledu | Jokerit visio na rubu zamaha slomio Hermes – publika klicala genijalnom triku vratara

leđa Jokerit, koji je bio uza zid, odnio je pobjedu na prisilnom prekidu i svladao Kokkolin Hermes sa 6–2. Porazom bi sezona Jokersa završila.

Pobjedom, nasilnici su smanjili Mestinu četvrtfinalnu seriju na 2–3. Do polufinala možete doći s četiri pobjede.

Jokerit je napravio značajnu promjenu u postavi jer Ville Kolppanen je zamijenjen na mjestu prvog vratara Henri Risiko umjesto. Konkarivahti Kolppanen se zahvalio na odgovornosti i odigrao sjajnu utakmicu.

Hermes pogodio je nadmoćnošću uvodnog gola utakmice. Eero Klintrup odšuljao se do zadnje vratnice i pomeo pak Juha Rautiainen od unosa gumba.

Jokerit je izjednačio u nešto više od minute. Olavi Vauhkonen borio se za gol izgubljenog paka u mrežu.

Jokerit je poveo 2-1 18:51. Branitelj Kalle Kangas ustao da naslika Vauhkonenovu gotovo čarobnu porciju, koja je probila cijelu Hermesovu petorku.

U drugom u setu Jokerit je povećao svoje vodstvo kada je vratar Kolppanen došao do paka i brzo, pronicljivo okomito otvorio. Jokersi su pobjegli u nadmoćan napad koji je završio autora Alexandera Forslunda Završiti.

Kad je Kolppanen proglašen drugim dodavačem gola, publika od 4067 gledatelja u Ledenoj dvorani u Helsinkiju još je glasnije klicala.

Jokerit je izjednačio na početku treće dionice. Hermes je pao na led, a domaći su došli do prednosti od dva igrača.

Visoki branič Jere Vertanen zabio pak svom snagom prema golu i Teemu Henritius završio pred golom.

Budale su u četvrtak navečer priredile gol partiju. Oskari Kalajanniska uživao u prolazu do 5–1 i Niko Lahtinen zakucao šesti pogodak nadmoći.

Hermes Eemeli Ylitalo na kraju utakmice napravili kozmetičko smanjenje na 2-6.

Polufinalna serija nastavlja se u subotu u Kokkoli, gdje je Jokerit još uvijek okrenut leđima.

Jokerit je izgubio oba susreta odigrana u Kokkoli, pa je glavni trener Tero Määtä mora naći načina da razbije prokletstvo. Inače, rani ljetni odmor počinje uz Mestijevu lutnju od leće.