Sinner pobjeđuje Kotova i ozljedu, ide u osminu finala u Madridu

Jannik Sinner u osmini finala ATP Mastersa 1000 u Madridu. 22-godišnji Talijan, svjetski broj 2 i prvi nositelj na španjolskoj zemljanoj podlozi, pobijedio je Rusa Pavela Kotova 6-2, 7-5 u 1h38′. Sada će se suočiti s još jednim Rusom, Karenom Khachanovim: 16. nositelj pobijedio je Flavija Cobollija 7-5, 6-4 u 1h34′.

Sinner će se morati oporaviti u svom najboljem stanju nakon pobjede u 2 seta protiv Kotova, u večeri koja riskira da se produži u treću četvrtinu protiv lukavog protivnika. Pobjednik Australian Opena servira 67% svojih prvih lopti, ali se mora suočiti sa 6 break lopti u meču, predajući servis 3 puta i riskirajući da si zakomplicira život u drugom setu. Plavi igrač dolazi do dvoznamenkastog broja zbog neopravdanih pogrešaka (12), ali potvrđuje da je vrlo učinkovit u uzvratu: kada Kotov mora pribjeći drugoj lopti, Sinner osvaja jedan bod od dva (14/27). To također objašnjava 13 ukupnih break lopti koje plavi igrač dobiva u 100 minuta meča.

Utakmica

Sinner počinje s nogom na papučici gasa i odmah postiže break (2-0) koji kao da usmjerava prvi set. Kotov oduzima servis modrima (2-1), ali odmah odustaje od servisa za novi napad drugog igrača svijeta: Sinner bježi 3-1 i više se ne osvrće, zatvarajući set 6-2.

Drugi set postaje kompliciran u četvrtoj igri: Sinner, koji se očito bori s problemom kuka, odustaje od servisa i dopušta Rusu da odbije (3-1). Čini se da Kotov protivniku ne daje priliku, pri rezultatu 5-3 gubi break loptu koja je vrijedna drugog seta. Sinner ostaje na površini iu desetom gemu postiže break koji vrijedi 5-5. U prednosti 6-5, plavi ima niz dostupnih meč lopti: 3 uzastopne, koje je poništio Kotov. Četvrta prilika je dobra: Sinner se približava 7-5 i leti u osminu finala.