Hokej na ledu | Hladan tuš za Jokere na otvaranju doigravanja, iznenadila je i publika

Živčani prezentacija.

Tako bi se mogla okarakterizirati prva utakmica Jokersa u proljetnom doigravanju Mestisa. Jokerit je na otvaranju četvrtfinala izgubio od Kokkolinog Hermesa s 1-3 i pritom izgubio domaću prednost.

Jokerit je u regularnom dijelu završio treći. Hermes je bio šesti. U međusobnim susretima pobjede su bile izjednačene 2–2.

Serija doigravanja također bi mogla biti tijesna, jer je Hermes dobio posljednja četiri meča regularne sezone.

Jokerov heroj napadač Olavi Vauhkonen priznao da je momčad bila nervozna na početku utakmice.

„Da, primijetio si. U drugom setu naša igra je krenula na bolje, a u posljednjem setu suparnik se dobro branio,“ rekao je 35-godišnji Nestorijan igrač Jokersa.

šaljivdžije poveli su odmah na početku susreta, ali igra je bila traljava i pakovi su letjeli. S druge strane, Hermes je zabio gol za vodstvo nakon što je u nastavku dobio prednost.

Sisu Yliniemi ubacio pak iz prednjeg kuta udarcem iz zapešća koji je lagano prošao pokraj vratara Ville Kolppanen.

U drugom setu, Vauhkonen je postigao Jokerov pogodak za izjednačenje na 1-1 nakon jake završnice.

Jokeri su imali period pritiska nakon punog pogotka, koji je prekinut na grub način. Hermes je odjurio u protunapad, koji je završio Santeri Sulu pucati na gol.

19-godišnji Sulku napadač je okvirom i bivši igrač SM lige Sebastijan Sulu sin. Santeri Sulku je izbor Philadelphia Flyersa u sedmom kolu NHL lige 2022.

“Hermes je discipliniran. Igraju kao tim i puno trapaju. Ne ulazimo u to područje besplatno.”

zatvaram pogodak je ujedno bio i pobjednički pogodak utakmice. Završna očitanja od 1–3 bila su prikovana za prazan nabor Arttu Heikkilä.

Jokersi u četvrtak nisu bili najbolji.

“Nismo baš stigli tamo gdje smo željeli i gdje je fokus bio od završetka glavne serije. Moramo puno poboljšati”, naglasio je Vauhkonen.

Hermesu je pošteno priznao.

“Hermes je discipliniran. Igraju kao tim i puno trapaju. Ne ulazimo u to područje besplatno. Hermes je bio točno ono što će biti kroz cijelu seriju.”

Sa Jokerima je relativno mlada momčad, koja je tijekom cijele sezone pratila veliku medijsku pozornost. Pritisci su iscrpljujući. Vauhkonen se pridružio momčadi sredinom sezone i donosi dragocjeno iskustvo u momčad.

Vauhkonen je u svojoj karijeri između ostalog odigrao 35 utakmica playoffa SM lige i više od 500 utakmica regularne sezone.

“Naravno da morate dati primjer i biti glasni. Da, imamo dobru skupinu tamo i puno vodećih igrača. Tu se ne zaustavlja”, rekao je.

Vauhkonen je također bio oružje vrijedno igre za Jokere, zabijajući 9+11=20 u 27 utakmica koje je odigrao u regularnoj sezoni.

kaplje Četvrtak navečer nije donio posebnu gužvu u Ledenoj dvorani u Helsinkiju.

U dvoranu od 8.200 sjedećih mjesta, koja je u regularnom dijelu bila rasprodana, stiglo je 4.247 gledatelja.

Igrači Jokera su odmah nakon utakmice uskočili u autobus za Kokkolu. Sljedeća utakmica igra se već u petak. Mestiju su za plasman u polufinale potrebne četiri pobjede.