golova i poretka, izgubljena prilika za Azzurre

Napoli i Torino remizirali su 1-1 u utakmici koja je na rasporedu danas kao najava 28. kola Serie A.. Azzurri su poveli u 61. minuti Kvaratskhelia, Granata je uzvratila u 64. minuti Sanabria. Napoli se penje na 44 boda, ali gubi priliku da se približi dijelu poretka Lige prvaka. Torino ima 38 godina.

Utakmica

Nakon početne faze proučavanja, u 10. minuti Politano pokušava lijepim ubrzanjem s desne strane, ulazi u prostor tražeći asistenciju za svoje suigrače, ali ih Buongiorno preduhitri i odbije u korner. U 12. minuti Torino uzvraća Bellanova koji dolazi do dna i ubacuje loptu koja je previsoka za napadače Granate, a na koju intervenira Meret. U četvrt sata domaći su bili vrlo blizu vodstva, centralni prekid Politana, lopta za Kvaratskheliu koji izlazi ispred Milinković-Savića i puca: sjajno brani Srbin i lopta u korner.

U 23. minuti Osimhen dolazi u izglednu priliku u centaršutu, ali udarac glavom nije precizan. U 28. minuti bila je prilika za goste, a Zapata je vratio loptu na rubu kaznenog prostora i odmah pucao: Meret se ispružio i odbio u korner. U 41. minuti Rodriguez je podmukao slobodan udarac, lopta se odbila od prečke i otišla pored gola. U 43. minuti još jedna prilika za Kvaratskhelia koji probija preko terena i potom zabija glavom, ali Milinković-Savić dobro uspijeva i odbija loptu u korner.

Prva prilika za Napoli u drugom poluvremenu, Politano centrira s desne strane i puca lijevom, Milinković Savić spašava po zemlji. U 13. minuti lijepo ubacivanje Anguissa i udarac iz voleja Milinković-Savića. U 16′ Azzurri prekidaju rezultat. Jedan-dva između Kvaratskhelie i Maria Ruija, a Gruzijac je zabio odvajanjem nakon asistencije Portugalca.

No, Maradonina radost nije dugo trajala, dapače u 19. minuti Sanabriakoji je nedavno ušao umjesto Pellegrija, postiže izjednačenje. Paragvajski napadač dobro rješava gužvu u okruženju i svladava Mereta udarcem iznad glave za 1-1. U 32. minuti iz kornera Osimhen skuplja izgubljenu loptu u kaznenom prostoru i šutira, Milinković-Savić je nekako odbija u korner. U 41. minuti Kvaratskhelia je bio vrlo opasan s ruba, odličan udarac i sjajna obrana Milinković Savića. U sudačkoj nadoknadi Napoli je još uvijek bio blizu ponovnog pogotka s Kvaratskheliom čiji je centaršut završio uz gredu. Napuljska opsada u posljednjih nekoliko minuta nije urodila plodom i rezultat se nije mijenjao sve do posljednjeg zvižduka Orsata.