Gary Neville kritizira jednu zvijezdu Arsenala koja je stalno ‘padala’ u remiju protiv Man Cityja

Gary Neville napao je udarac Davida Raye dok je Arsenal remizirao 0-0 protiv Manchester Cityja u ključnoj utakmici Premier lige na Uskrs.

Gunners i Citizens kao Liverpool iskoristili su prednost ranije tijekom dana i pomaknuli se na dva boda na vrhu Premier lige.

Neville: Nijedan menadžer neće biti zadovoljan svojom kvalitetom lopte

Neville je opisao prvo poluvrijeme kao “čudno” budući da niti jedna strana nije uspjela preuzeti kontrolu nad svojim ključnim susretom i utakmica je završila bez golova.

Arsenalov vratar Raya dobro je obranio kako bi spriječio Nathana Akea u prvom poluvremenu, ali je Neville bio zabrinut zbog Španjolčevog udarca tijekom prvih 45 minuta.

“Rayino udaranje je bilo užasno”, rekao je Neville za Sky Sports. “Ne pomaže mu to što stalno pada dok ga udara nogom.

“Bilo je ovo čudno prvo poluvrijeme. Nijedan menadžer neće biti zadovoljan svojom kvalitetom lopte. Možda čekaju da onaj drugi pogriješi.”

ČITAJ VIŠE:

Arsenalov šef Mikel Arteta bio je zadovoljan igrom svoje momčadi protiv branitelja naslova Premier lige.

Dajući svoje mišljenje o utakmici općenito, Arteta je rekao novinarima: “Bila je to uzbudljiva utakmica, stvarno teška utakmica, vrlo zahtjevan protivnik, ali mislim da smo se jako dobro natjecali.

“U obrani, mislim da smo bili izvanredni. Morali smo krenuti i staviti ih pod pritisak na višim razinama terena – mislim da smo bili jako dobri i stvorili smo puno poteškoća.

“Kada su toliko dobri da te dobiju u ovom niskom bloku, jako je teško izaći iz toga, izbace puno igrača i mislim da smo jako dobro spriječili prostor i to je poteškoća. To je prvi put da nisu zabili kod kuće u tri godine, tako da je to njihova izvanredna momčad.

“A onda je loša strana to što smo imali nekoliko velikih situacija za postizanje pogotka, nismo iz njih izvukli maksimum i sljedeći korak je s loptom da budemo puno prisebniji, posebno u prvoj fazi da bolje napadamo.”

Arteta zadovoljan s dva čista gola protiv Man Cityja

Arsenal je pobijedio Man City 1-0 u obrnutom susretu, a na pitanje je li ponosan na dva čista gola protiv momčadi Pepa Guardiole, Arteta je odgovorio: “Ogromno – iznimno je teško to učiniti, ali to vam govori o predanosti svakog igrača, disciplinu koju su pokazali i kako se natječu.

“Jedno je igrati nogometnu utakmicu, a drugo je natjecati se [in] to. Protiv ove momčadi to smo danas učinili jako, jako dobro.”