Fiorentina-Roma 2-2, Giallorossi se spasili u fotofinišu: golovi, rezultat i poredak

Fiorentina i Roma remizirali su 2-2 u današnjoj utakmici 28. kola Serie A 2023-2024.. Viole su pokušale pobjeći dva puta golovima Ranierija i Mandragore, Giallorossi su odgovorili Aouarom i Llorenteom, koji je postigao 2-2 u sudačkoj nadoknadi. De Rossijeva momčad popela se na 48 bodova i približila se četvrtom mjestu, a zauzima je Bologna s 51. Fiorentina je s 43.

Utakmica

Fiorentina kreće agresivno i odmah dovodi obranu Rome u teškoće. Mancini, žuti karton u prvim minutama, stalno je u problemima. Pritisak Viola je kontinuiran i pogodak stiže u 18. minuti. Korner, Gonzalez produžuje putanju i Ranieri je slobodan zabiti iz 2 koraka: 1-0. Prednost nije zadovoljila domaćine koji su više puta bili blizu udvostručenja vodstva. Mandragora promašuje cilj izvana, Svilar je blokirao bivšeg Belottija, Sottil je došao blizu raskrižja, a Belottijev udarac glavom s crte blokira Paredes: niz prilika tijekom prvog poluvremena, Giallorossijev bek u zastoju i Mancini zamijenjen nakon pola sata De Rossi zbog realne opasnosti od drugog žutog kartona.

Roma mijenja kožu tijekom pauze, a drugo poluvrijeme nudi drugačiji scenarij. Super obrana Terracciana bila je potrebna u 50. minuti da Cristante ne postigne izjednačenje. Do 1-1 stiglo se u 58. minuti s akcijom koju je inspirirao Dybala, a završio Angelinho: odbijeni centaršut postaje asistencija za Aouara, udarac glavom i gol. Fiorentina je osjetila uklještenje i bila na konopcima 10 minuta. Kada se činilo da će Roma povesti, Viole su ponovno povele. Ubačaj Biraghija, obrana Belottija i Mandragora može ‘presuditi’ Svilaru: 2-1 u 68. minuti. Roma je pokušala reagirati, ali se u 78. minuti našla uza zid. Belotti, nekoć vrlo nadahnut, dribla Paredesa u području Giallorossija i biva zadržan. Penal koji Biraghi pokušava pretvoriti: Svilar razumije i odbija, utakmica još živa. Konačni napad Giallorossija daje željene rezultate u posljednjoj minuti. Križ Pellegrinija, Ndickina banka i Llorente izvodi kontra loptu desnom nogom koja šalje loptu u gornji kut: 2-2.