Draymond Green biva izbačen manje od četiri minute u igri Warriorsa zbog čeljusti sa sudijom

Draymond Green dobio je brzu udicu u gostujućoj utakmici Golden State Warriorsa protiv Orlando Magica u srijedu navečer.

Green je isključen manje od četiri minute nakon utakmice u Kia Centru u Orlandu nakon svađe sa sucem Rayem Acostom.

Warriorsi su vodili protiv Magica 6-4 u prvoj četvrtini kada je zvijezda Orlanda Paolo Banchero udario na koš Andrewa Wigginsa iz Golden Statea i postigao pogodak, a Wiggins je dobio zvižduk zbog prekršaja.

Green je zatim prišao Acosti i dobio zvižduk za brzu tehničku.

Dok su spikeri NBC Sports Bay Area Warriorsa upozoravali da Green mora biti oprezan s nastavkom svađe jer je Golden State već bio bolji od Jonathana Kuminge u natjecanju, Green je nastavio napadati dužnosnika.

Kad su Greenovi suigrači pokušali glumiti mirotvorce, on je nastavio zastupati svoj stav i nakon toga je isključen zbog svoje druge tehničke pogreške s 8:24 do kraja prve četvrtine.

Završio je s jednom asistencijom i tri skoka.

Izbacivanje dolazi u teškom trenutku za Warriorse, koji imaju omjer 37-34 i samo jednu utakmicu ispred Rocketsa za 10. nositelja u Zapadnoj konferenciji — i posljednje mjesto u NBA play-in turniru za postsezonu.

Green je propustio puno vremena ove sezone, jer je prethodno bio suspendiran na neodređeno vrijeme – u iznosu od 12 utakmica – za .