Damian Lillard iz Bucksa postiže 28 pogodaka tijekom produžetaka 121-118 u trećoj utakmici protiv Indiana Pacersa

Bek Milwaukee Bucksa prebolio je ozljedu lijevog koljena u prvoj četvrtini treće utakmice u petak navečer u Indiana Pacersima i zabio 28 poena uz osam asistencija, ali njegov trud nije bio dovoljan.

Pacersi su izvukli pobjedu nad Bucksima rezultatom 121-118 u produžecima i poveli s 2-1 u svojoj seriji prvog kruga doigravanja u Istočnoj konferenciji.

Lillard, koji je postigao nula poena u drugom dijelu prve utakmice i osam u drugom dijelu druge utakmice, došao je do 19 poena u drugom poluvremenu u petak.

Ti poeni pomogli su Bucksima da nadvladaju prednost Pacersa koja je u trećoj četvrtini narasla na čak 17. Milwaukee je izjednačio u posljednjim sekundama regularnog dijela na tricu Khrisa Middletona i poslao utakmicu u produžetak.

U produžetku, s gubitkom Bucksa 118-115 i samo sekundama do kraja, Lillard je pronašao Middletona za tricu za izjednačenje na 118-118.

Međutim, stražar Pacersa Tyrese Haliburton odgovorio je floaterom u stazi. Bio je fauliran u igri i izveo je slobodno bacanje za vodstvo Pacersa od 118-115 uz 1,6 sekundi na satu.

Middletonov posljednji udarac za Buckse s lijeve strane pogodio je okvir.

Lillard je ubacio 6 od 20 iz igre i samo 4 od 12 pokušaja za tri poena.

Middleton je prednjačio gađajući 16 od 29 iz igre za 42 poena. Dodao je i 10 skokova i pet asistencija.

Lillard je nakratko napustio igru ​​u prvoj četvrtini nakon što je pao na pod nakon udarca prema košu i zatim se uhvatio za lijevu nogu. Na kraju je skočio s poda prije nego što je krenuo prema svlačionici.

Lillard se ubrzo vratio u igru ​​11 minuta i 38 sekundi u drugoj četvrtini. Večeras je odigrao 44 minute.

“Moramo biti sigurni da je Dame dobro”, rekao je trener Bucksa Doc Rivers novinarima nakon utakmice.

Nekoliko sekundi kasnije, kad su ga pitali o ofenzivnom oslanjanju na Middletona, Rivers je dodao: “Iskreno, Dame se stvarno mučio. A u produžecima je doslovno rekao: ‘Ja ću biti mamac. Samo ne mogu ići tako daleko od eksplozije.’ Dakle, mislio sam da je Dame samo što je vani bilo veliko za nas.”

Lillard je rekao da je izvrnuo koljeno u prvoj četvrtini, dao ga je provjeriti i mogao se vratiti.

“Znao sam da će biti malo neugodno, ali nisam se osjećao kao da se izlažem opasnosti”, rekao je Lillard novinarima.

Pred kraj četvrte četvrtine, Lillard je rekao da je pogoršao svoj Ahil, što ga je usporilo u produžetku. Rekao je da očekuje da će biti spreman za četvrtu utakmicu u nedjelju u Indiani.

“Imamo nekoliko dana, večeras, za početak da pokušamo prestići to i učiniti da se osjećamo bolje,” rekao je Lillard.

Myles Turner predvodio je Pacerse s 29 poena i devet skokova. Haliburton je ubacio 18 poena uz 16 asistencija.