Crveni vragovi iznenađuju suparnike u klasiku FA kupa dok je Diallo slavio slavnu pobjedu golom i crvenim kartonom

Amad Diallo je s klupe za pričuve zapečatio dramatičnu pobjedu Manchester Uniteda nad rivalom Liverpoolom kako bi njegova momčad stigla do polufinala FA Cupa na spektakularan način u pobjedi 4-3 prije nego što je isključen zbog skidanja dresa.

Sve su oči bile uprte u Old Trafford dok su se ovi veliki rivali susreli u dugo očekivanom okršaju koji je opravdao hype u nedjelju, mijenjajući se s jedne strane na drugu prije zaključenja box-officea.

Scott McTominay doveo je United u rano vodstvo, no činilo se da će Liverpool pobjesnjeti nakon što su Alexis Mac Allister i Mohamed Salah zabili krajem prvog poluvremena i doveli momčadi Jurgena Kloppa u kontrolu.

Pod pritiskom momčad Erika ten Haga nije ništa odgovorila, ali je zamjena Antony uspio izjednačiti protiv tijeka igre u 87. minuti.

Marcus Rashford je u posljednjem udarcu regularnog vremena upropastio sjajnu priliku za pobjedu u četvrtfinalu, dok se vožnja tobogana nastavila u produžecima.

Liverpoolova zamjena Harvey Elliott dobio je udarac tijelom u 105. minuti, ali pred Unitedovim navijačem Tysonom Furyjem, domaćini su se pokupili s gola.

Rashford je izjednačio United u 112. minuti, a Diallo je zabio na odmoru u dodanom vremenu na kraju produžetka, uzdrmavši Old Trafford do temelja.

21-godišnjak je izbačen nakon što je dobio drugi karton zbog skidanja dresa tijekom slavlja koje je potreslo uši na dan koji je zapečatio mjesto krilnog napadača u Unitedovom folkloru.

Nedjeljni okršaj počeo je iznenađujuće sjajnim Unitedovim startom, a povratnici Aaron Wan-Bissaka i Rashford imali su prve napore.

Promet nije bio jednosmjeran i Salah je udario iz voleja preko gola, ali United je svoje rano obećanje pretvorio u prvi gol u 10. minuti.

Alejandro Garnacho je pucao umjesto dodavanja, ali njegova se loša odluka isplatila jer je Caoimhin Kelleher parirao loptu koja je poslala loptu u krug kako bi se McTominay rastegnuo i gurnuo loptu.

Veznjak je trebao udvostručiti Unitedovo vodstvo u 35. minuti, ali je pogodio ravno u Liverpoolovog vratara nakon veličanstvene igre Kobbieja Mainooa i odbijanja Rashforda.

Liverpool je nakon toga krenuo u brzinu. Andre Onana je odbio Luisa Diaza, a Wataru Endo je ubrzo prošao pored Unitedovog vratara, samo da bi se zastavica podigla zbog ofsajda u nastajanju.

Sve raščupaniji United nije poslušao te udarce upozorenja i kažnjen je u 44. minuti.

Središnji branič Liverpoola, Jarell Quansah, bio je vrlo lako u mogućnosti pljačkati prema naprijed, što je rezultiralo Darwinom Nunezom koji je nadmašio Maca Allistera kako bi primio dodir i pogodio loptu koja je odbijena od Mainooa.

9000 gostujućih navijača je eruptiralo i u sudijskoj nadoknadi ponovno su bili na nogama.

Tvrdnje Brune Fernandesa o faulu Joea Gomeza naišle su na gluhe uši i on je poslao centaršut, što je dovelo do toga da je Nunez vidio obranjen udarac, a Salah je udario izgubljenu loptu.

Liverpool je nanjušio krv dok je United ostavljao zjapeće rupe, a Onana je spriječio pokušaj Nuneza da se uvuče.

Napadač i Dominik Szoboszlai imali su napora prije nego što je Mac Allister iz slobodnog udarca pogodio krov mreže dok su neki navijači Uniteda pjevali uvredljive povike.

Onana je briljantno zaustavio Nuneza dok se činilo da će Liverpool doći do izravne pobjede.

Ali Antony, koji je tako često nezadovoljan otkako se pridružio 2022., imao je druge ideje, skupljao je izgubljenu loptu u kaznenom prostoru, vrtio se i zabijao iz niskog udarca svojom slabijom desnom nogom.

Old Trafford je eksplodirao, a United, nakon što je preživio Elliottov centaršut koji je pogodio vratnicu nakon što je Onana pobjegao, trebao je pobijediti posljednjim udarcem.

Dignuta lopta Christiana Eriksena stavila je Rashforda iza leđa sa samo Kelleherom koji je trebao pobijediti, ali je uslijedio ublaženi dodir niskim udarcem pored gola.

Postojao je nagovještaj ofsajda, ali svi unutar Old Trafforda bili su zaprepašteni i obje su strane imale prilike kad je počelo produžetak.

Prvo razdoblje se stišavalo sve dok Elliott nije okušao sreću s 25 jardi, pri čemu je njegov udarac odbijen od Eriksenove kopačke, prošao kroz noge Harryja Maguirea i pobijedio Onanu.

Obje su momčadi bile iscrpljene, ali United je, igrajući u nejednakoj formaciji, nastavio borbu.

Maguire je vidio da je udarac zaustavljen, au 112. minuti Diallo je prekinuo umorno dodavanje Nuneza, započinjući napad u kojem je McTominay prošao kroz Rashforda i svladao Kellehera.

McTominay je uputio gol i Unitedu se nije smjelo odreći pobjednika, izbivši Liverpoolov kut i probivši se u ritmu preko Garnacha i Dialla.

Činilo se da je potonji uzeo preširoko, ali je pobijedio Kellehera niskim udarcem, izazvavši pandemonij i isključenje za njegovo slavlje.