Boks | Najveće obećanje Ismail Umar doživio je tijesan poraz u kvalifikacijama za Olimpijske igre – posebna situacija u uvodnom krugu

Finska jedno od najvećih boksačkih obećanja Ismail Umar Olimpijske kvalifikacije u Italiji završile su drugom utakmicom. Umar, 22, izgubio je jednoglasnom odlukom 1-4 od Turkmenistana Odajev u Saparmyrat U kategoriji do 63,5 kg.

U prvom setu dogodila se osebujna situacija kada se Ismail spotaknuo i pao. Sudac u ringu smatrao je da je situacija udarac i prebrojao je broj za Finca.

Sudac sigurno nije primijetio da su noge prekrižene, kao što se često događa kada je jedna dešnjak, a druga ljevak”, Ismailov trener Petteri Jeskanen rekao telefonom nakon utakmice.

Prvi set također je jasno pripao Saparmyratu, ali sljedeća dva seta bila su vrlo izjednačena. Suci druge runde dali su 3–2 za protivnika, a treće za Ismaila s istim brojevima.

“Bila je to izuzetno izjednačena utakmica s vrlo malim razlikama. Šteta, moglo se pobijediti”, rekao je Jeskanen.

Umar je pobijedio Litvu u svojoj prvoj utakmici Andrijejus Lavrenovas. Za mjesto na Olimpijskim igrama bile su potrebne četiri pobjede.

Jeskanen je općenito bio zadovoljan Ismailovim boksom, budući da je tek u rujnu prošle godine imao svoju prvu međunarodnu borbu, a sad je jednu dobio, a drugu izgubio iznimno tijesno.

San Ipak, Olimpijske igre u Parizu još nisu gotove, nova prilika su olimpijske kvalifikacije organizirane u tajlandskom Bangkoku na prijelazu iz svibnja u lipanj.

U četvrtak su u ring morali i Finci Vilma Viitanenali je zbog bolesti morao odustati.

Ažurirano 7. ožujka 2024. u 19:59: Dodani komentari trenera Petterija Jeskanena.

Čitaj više: HS se susreo s iznimnim genetskim talentom kakav se rijetko nalazi u Finskoj – “Prvo sam pobijedio na Olimpijskim igrama”