Bijesni skok Trail Blazersa nije uspio u tijesnom porazu od Chicago Bullsa

Zaostajali su 15 poena u četvrtoj četvrtini, loše su šutirali izvana i nisu imali odgovor za napadača Chicago Bullsa DeMara DeRozana.

Ali Blazersi i odustajanje rijetko su išli zajedno ove sezone i to se još jednom pokazalo kao slučaj u Chicagu. Međutim, bijesan skok koji je doveo do toga da su Blazersi nakratko poveli u konačnici nije uspio, što je rezultiralo porazom od 110-107 u United Centeru.

Posljednji napor Blazersa, koji je započeo s 0,6 sekundi na satu, završio je tako što Anfernee Simons nije uspjela pogoditi šut za tri poena nakon što se oglasio sirena. Njegov šut je ipak promašio.

Simons je predvodio Blazerse s 30 poena i devet asistencija, dok je Deandre Ayton ubacio 25 poena uz 15 skokova.

DeRozan je predvodio Bullse s 28 koševa, a Nikola Vučević ubacio je 22 koša uz devet skokova.

Blazersi su ušli u četvrtu četvrtinu sa zaostatkom 89-75 nakon što su ubacili samo 3 od 17 pokušaja za tri poena kroz tri četvrtine. U četvrtoj četvrtini napravili su 5 od 11 kako bi pomogli u povratku.

Rezervni centar Duop Reath, koji je napravio 2 od 2 trice u četvrtoj četvrtini i zabio 12 poena u drugom poluvremenu da bi završio s 14, izjednačio je na 100-100 na polaganju s 4:31 na satu. Minutu kasnije Simons je pogodio tricu za vodstvo Blazersa 103-102 s preostalih 3:31.

Blazersi su nakratko ponovno vodili pri rezultatu 105-102 prije nego što je DeRozan zabio nakon polaganja, bio fauliran i izveo svoje slobodno bacanje za izjednačenje na 2:28 do kraja.

Obje momčadi nisu uspjele postići pogodak u nekoliko posjeda prije nego što je bek Bullsa Alex Caruso izveo jedno od dva slobodna bacanja u 49,1 sekundi do kraja nakon što je bio fauliran u brzom prodoru.

Simons je zatim promašio pokušaj za tri poena što je dovelo do Vučevićevog hooka koji je doveo Bullse u vodstvo od 108-105 9,3 sekunde do kraja.

Nakon time-outa Blazersa, Bullsi su faulirali Simonsa prije nego što je uspio izbaciti pokušaj za tri poena. Ispucao je loptu netom nakon faula i ona je ušla, ali se nije brojala. Simons je izveo oba slobodna bacanja s Bullsima u kaznenom udaru, ostavljajući rezultat 108-107, Chicago sa 7,4 sekunde do kraja.

Blazersi su zatim faulirali DeRozana, koji je izveo oba slobodna bacanja ostavljajući rezultat na 110-107 s 0,6 sekundi do kraja. Zatim je uslijedio Simonsov neuspjeli pokušaj izjednačenja.

“Mislio sam da je blizu, mislio sam da je jako blizu,” rekao je Billups o Simonsovom pokušaju da na vrijeme pogodi svoj posljednji udarac. “Mislio sam da je zvižduk bio malo rano, da budem iskren.”

Anfernee Simons iz Portland Trail Blazersa, lijevo, puca preko Nikole Vučevića (9) iz Chicago Bullsa dok Torrey Craig (13) također brani tijekom prvog poluvremena košarkaške NBA utakmice u ponedjeljak, 18. ožujka 2024., u Chicagu. (AP Photo/Charles Rex Arbogast) APAP

Trener Blazersa Chauncey Billups rekao je da njegova momčad nije uspjela podijeliti loptu u prvom poluvremenu što je dovelo do zaostatka 54-49 nakon dvije četvrtine.

To se promijenilo, rekao je Billups, u četvrtoj četvrtini.

“Pronašli smo način da ga počnemo pomicati”, rekao je novinarima. “Igranje jako brzo vratilo nas je u igru. Igrati onako kako inače volimo svirati. I dali smo si priliku, što je bilo sjajno.”

ŠTO TO ZNAČI

Blazersi (19-49) izgubili su seriju od dvije utakmice sezone od Bullsa (34-35), koji su na devetom mjestu Istočne konferencije.

AYTON PREKRETNICA

Ayton je sada zabio najmanje 20 poena u šest uzastopnih utakmica, što je novi osobni rekord.