Atletico Madrid-Inter, uzvratna utakmica osmine finala Lige prvaka: uživo

Atletico Madrid i Inter u produžecima u uzvratnoj utakmici osmine finala Lige prvaka. Nakon pobjede Nerazzurra 1-0 u prvoj utakmici, Španjolci su u uzvratu u 90 minuta regularnog dijela slavili 2-1. DiMarco je doveo Inter u vodstvo, ali su Colchonerosi odgovorili golovima Griezmanna i Depaya.

Utakmica

Prvo poluvrijeme

Atletico počinje pucati i nakon 2 minute zasvijetli plamenom Griezmann-Lino. U 4. minuti Savić traži pobjednički udarac glavom: pozoran je Sommer. Nekoliko sekundi kasnije vratar Nerazzurra morao je odbiti udarac Lina, najživljeg od domaćina na početku. Inter je nakon starta u rovovima postupno izlazio iz kuta i počeo mazati kontre. U 13′ prva prilika za Nerazzurres Dumfriesom pozvanim da završi dva puta u nekoliko sekundi: Oblak nikad nije iznenađen.

Scenarij je zacrtan i tempo je vrlo visok. Atletico se snalazi u posjedu lopte i traži otvor za gol, Inter zatvara i opet kreće. Preokretom u 33. minuti Milanezi su poveli. Ulazi Barella i nisko ubacuje, Dimarco dolazi i ne griješi: 0-1. Atletico je bezglavo krenuo i odmah izjednačio. Koke kroti loptu i nudi je Griezmannkoji se zahvaljuje za Pavardovu rupu: napadač se okreće i pogađa Sommera, 1-1 u 35. minuti. Pavard se iskupljuje u 43. minuti, ovaj put je bek savršen, a Griezmann je izblokiran.

Druga polovica

Drugo poluvrijeme otvara nova prilika za Griezmann. Llorente bježi Dimarcu i centrira, napadač ima na raspolaganju jedanaesterac koji se kreće: izgubljen u 52. minuti. Inter se mučio sa Llorenteom koji je u 60. minuti ponudio još jednu odličnu loptu Morati. Bivši Juveov napadač loše puca i promašuje gol. Inzaghijev tim pati i pokušava olakšati situaciju rezovima Barelle i Thurama: Nerazzurri izlaze iz bunkera, ali ne mogu ubosti naprijed.

Colchonerosi pokušavaju posljednji napad u posljednjih četvrt sata i gube ravnotežu. U 76. minuti Inter je imao na raspolaganju nokaut Thurama. Francuz je okinut i izlazi sam pred Oblaka: visoka lopta, Atletico pomilovan. Simeone također ubacuje Depaya u borbu u potrazi za golom koji bi bio vrijedan produžetka. Nizozemac odmah ostavlja trag. U 85. minuti senzacionalno je pogodio stativu, a Sommer je bio nepomičan ispred napadačevog udarca desnom nogom. Depay ponovno pokušava u 87. minuti nakon ubačaja Kokea: ovaj put desnom nogom perfektno, 2-1. Presuda odgođena za produžetke.

Dopunski

Atletico izrazito ofenzivnom postavom upušta prostor Nerazzurrima. U 94. minuti nova zlatna lopta za Thurama. Bisseck je savršeno ubacio na daljnju vratnicu, Francuz može glavom: još jedna pogreška.