Allegri finalna utakmica talijanskog kupa

Juventus je u prvoj utakmici polufinala Coppa Italia pobijedio Lazio rezultatom 2-0. Bianconeri, u krizi prvenstva sa samo jednom pobjedom u zadnjih 9 dana, danas su digli glavu uspjehom postignutim golovima Chiese i Vlahovića. Momčad koju vodi Allegri nastoji se kvalificirati u finale s obzirom na uzvratno polufinale koje je na rasporedu 23. travnja u Rimu.

Utakmica

Početna faza proučavanja prekinuta je u 11. minuti penalom koji je sudac Massa dosudio za Juventus zbog čistog prekršaja Vecina nad Cambiasom. Ipak, penal je poništen VAR-om: Cambiasova pozicija na početku akcije ocijenjena je nepravilnom, u kojoj se lopta koju je dodirnuo igrač Lazija Patric ne smatra igrom koja može poništiti ofsajd Juventusa.

Izazov ne prestaje, Juve se pokušava osloniti na Chiesina ubrzanja, a Lazio zatvara prostor bez previše brige. Monotoniju je u 39. minuti razbio Luis Alberto glavom: blagi luk završio je na visokoj strani grede.

Scenarij se mijenja početkom drugog poluvremena zahvaljujući Juveu koji ubrzava i probija. U 50. minuti Cambiaso izlazi iz vlastitog veznog reda i kažnjava dekoncentrisanu obranu Lazija. Rupa na 30 metara za Chiesu koji izlazi ispred Mandasa i ne griješi desnom nogom: 1-0. Pogodak ‘odčepi’ Juve, koji počinje igrati s većom tečnošću i tražiti artikuliranije fraze.

U 64. minuti došao je i drugi pogodak, sjajnom inicijativom Vlahovića. Srbin na tribinu McKennieja ulazi zdesna u prostor i kirurškom lijevom nogom šalje loptu u donji kut na daljnju stativu: 2-0. Lazio u završnici utakmice pokušava podići težište i kreće u potragu za golom koji bi izazov ostavio otvorenim u uzvratu. Biancocelesti ništa ne stvaraju, Perin ne riskira: 2-0 za Juve.