10 i pohvale za prvenstvo za Inzaghija

Inter je pobijedio 1-0 na terenu Bologne u utakmici koja je na rasporedu danas 28. kola Serie A 2023-2024.. Nerazzurri su pobijedili golom Bissecka i nastavili rekordnu sezonu: deseta uzastopna pobjeda i 24. ukupno, prvo mjesto sa 75 bodova i 18 bodova ispred Juventusa.

Ovim tempom scudetto može postati aritmetički za nešto više od mjesec dana. Bologna, koja je ispala nakon 6 pobjeda u nizu, ostaje na 51. mjestu na četvrtom mjestu i riskira da joj se približe njihovi progonitelji.

Utakmica

Inter je na terenu najspremnije momčadi među ‘normalnima’ odmah razjasnio stvari. Momčad koju trenira Inzaghi kreće agresivno au 10. minuti bila je blizu pogotka kombinacijom koja je navela Sancheza na udarac: Skorupski se izvukao. U 15. minuti nova prilika za goste, odbijanac u korist Darmiana koji iz izvrsne pozicije ne pogađa okvir.

U 21. minuti nova epizoda u monologu Nerazzurra. Barella, oslobođen pogreškom Kristiansena, pojavljuje se sam ispred Skorupskog i pogađa ga: velika prilika propuštena. Pogodak dolazi u 37. minuti. Ubačaj Bastonija, Bisseck ulazi i pogađa glavom: Skorupski se predaje, 0-1.

Da biste vidjeli Bolognu u napadu, morate pričekati nastavak i Poschov udarac iskosa u 48. minuti: lukava lopta, ali pogrešan cilj. Inter, s papučicom gasa nakon prvog poluvremena, ograničio se na obuzdavanje inicijative rossoblua koji su se mučili u pronalaženju otvora. Momčad Thiaga Motte drži loptu u posjedu, ali rijetko nalazi loptu. U 78. minuti Zirkzee ima jedan od rijetkih bljeskova na utakmici: kontrola i udarac s ruba, pozoran Sommer. Konačna opsada Bologne ne donosi prave prilike: Inter opet pobjeđuje, Scudetto sve bliže.