Svjetski broj 1 pobjeđuje u šampionskom stilu u finalu Indian Wellsa – Set na nulu

Iga Swiatek osvojila je 23. WTA finale u karijeri nakon što je pobijedila Mariju Sakkari sa 6-4, 6-0 u posljednjem činu WTA turnira u Indian Wellsu.

Iga SwiatekFoto: Akcija Press / Shutterstock Editorial / Profimedia

Iga Swiatek, prvakinja WTA Indian Wellsa 2024

Svjetska prvakinja osvojila je trofej u Indian Wellsu po drugi put i kao i prije dvije godine, također ispred Marije Sakkari.

Prvi set počeo je dobro za Swiateka, koji je poveo 3-0, ali je Grk izjednačio igru, izjednačio u gemovima, prije nego što je na kraju tijesno posustao.

Drugi čin je, međutim, bio bez povijesti, a Poljak je ponovno pokazao snagu, osvojivši set što je moguće odlučnije.

Utakmica je trajala samo sat i devet minuta.

Bio je to trofej broj 8 koji je osvojila Iga Swiatek u finalu kategorije “WTA 1000”.

Maria Sakkari – Iga Swiatek, 3-3 u uzastopnim mečevima

2024., Indian Wells: 6-4, 6-0 za Swiateka

2022., Indian Wells: 6-4, 6-1 za Swiateka

2022., Doha: 6-4, 6-3 za Swiateka

2021., Tournament of Champions: 6-2, 6-4 za Sakkari

2021., Ostrava: 6-4, 7-5 za Sakkarija

2021., Roland Garros: 6-4, 6-4 za Sakkarija.

BNP Paribas Open je turnir u kategoriji WTA 1000 koji se održao od 6. do 17. ožujka. Igralo se na tvrdoj podlozi i ponudilo ukupne nagrade u vrijednosti od 8.995.555 dolara. Titularna prvakinja bila je Elena Rybakina.