Njemačka odlučno porazila Francusku – Brazil, tijesna pobjeda nad Engleskom

U dvije luksuzne prijateljske utakmice u subotu, Brazil je pobijedio 1-0 na Wembleyju protiv Engleske, dok je Francuska kod kuće poražena 2-0 od Njemačke.

Vinicius Jr u ​​reprezentaciji BrazilaFoto: Foto Olimpik/NurPhoto / Shutterstock Editorial / Profimedia

Engleska – Brazil 0-1 – Endrick, najmlađi strijelac na Wembleyu

U utakmici kojom je dominirala reprezentacija Garetha Southgatea slavili su Brazilci pogotkom mladog čuda.

U 81. minuti Endrick, budući igrač Real Madrida, zabio je u gol Jordana Pickforda, nakon kontre Viniciusa Juniora.

Bio je to prvi pogodak za “Selecao” koji je postigao Endrick (17 godina i 246 dana), postavši najmlađi nogometaš koji je postigao Wembley, ali i najmlađi strijelac za Brazil nakon Ronalda 1994. godine.

Francuska – Njemačka 0-2 – Gol postignut u sedmoj sekundi

Utakmica u Lyonu između Francuske i Njemačke počela je rezultatom 1-0 za goste.

Već u sedmoj sekundi susreta Florian Wirtz udarcem s 25 metara svladao je Sambu.

Bio je to drugi najbrži pogodak večeri, nakon uspjeha u utakmici Slovačke i Austrije.

U 49. minuti Havertz je udvostručio prednost Nijemaca, u fazi u kojoj ga je Musiala ostavio samog na praznom golu.