Liga prvaka: Dortmund, u četvrtini – Atletico se vraća i eliminira Inter na jedanaesterce

Borussia Dortmund plasirala se u četvrtfinale Lige prvaka nakon što je svladala PSV Eindhoven (2-0, nakon 1-1 u kolu). Također u srijedu, Atletico Madrid vratio se s ukupnih 0-2 u “dvojcu” s milanskim Interom i pobijedio u izvođenju jedanaesteraca.

Borussia Dortmund, radost igračaFoto: Moritz Mueller / imago sportfotodienst / Profimedia

• Kvalificirane momčadi u četvrtinama Lige prvaka: Real Madrid, Atletico Madrid, FC Barcelona (Španjolska), Manchester City, Arsenal London (Engleska), Bayern München, Borussia Dortmund (Njemačka) i PSG (Francuska).
  • Ždrijeb četvrtfinala održat će se u petak u Nyonu.

Borussia Dortmund protiv PSV 2-0 (ukupno 3-1), u osmini finala Lige prvaka

Borussia je pogodila preko Jadona Sancha (‘3), a potom su gajile emocije do kraja utakmice. Skupina iz Dortmunda je još jednom zabila preko Fullkruga (’77), ali je uspjeh poništen zbog ofsajda.

Nizozemci su bili vrlo blizu izjednačenju, ali je veliku priliku propustio Luuk de Jong (’90+4), a konačan rezultat postavio je Marco Reus (’90+5), koji je iskoristio proklizavanje Tesea.

Atletico Madrid protiv Inter Milana 2-1 (ukupno 2-2 i 3-2 penali), u osmini finala Lige prvaka

Pobjednik 1-0 u kolu, Inter je također otvorio gol na terenu Atletico Madrida, preko Dimarca (’33), i činilo se blizu kvalifikacija.

Momčad Diega Simeonea nije odustala od borbe, zabili su preko Griezmanna (’35) i ukupno izjednačili preko Depaya (’87).

Dvije momčadi nisu postigle pogodak u produžecima, a pobjednika su odlučili izvođenje jedanaesteraca rezultatom 3-2 za momčad Španjolske.

Atletico je zabio preko Depaya, Riquelmea, Corree (Saul promašio), a Inter je zabio Calhanoglua i Acerbija (Sanchez, Klaassen i Lautaro Martinez promašili).

Horațiu Moldovan bio je zamjena kod Atletica, a starter Oblak obranio je dva jedanaesterca.