Još jedan favorit eliminiran na WTA Madrid – Rezultati dana

Katie Boulter eliminirana je u drugom kolu WTA turnira u Madridu nakon što ju je u tri seta porazila Robin Montgomery rezultatom 6-1, 3-6, 4-6.

Katie BoulterFoto: USA TODAY Network / ddp SAD / Profimedia

Katie Boulter nokautirana od Robina Montgomeryja u drugom kolu Madrida

Katie Boulter (28 WTA) eliminirana je u drugom kolu Madrida.

Sportašica koja zauzima 28. mjesto na svjetskoj ljestvici poražena je u tri seta od Robin Montgomery, 183. WTA igračice, nakon meča koji je trajao nešto više od dva sata.

U sljedećem kolu igračica iz Sjedinjenih Država će se susresti s Arynom Sabalenkom (2 WTA).

Marta Kostyuk (25) – Mayar Sherif 2-6, 5-7

Qinwen Zheng (8) – Yulia Putintseva 5-7, 0-2 (Qinwen Zheng u mirovini)

Jaqueline Cristian – Barbora Krejcikova (22) 2-6, 6-0, 6-2

Sara Bejlek – Anna Kalinskaya (24) 6-1, 6-4

Marketa Vondrousova (7) – Shelby Rogers 6-1, 6-3

Katie Boulter (26) – Robin Montgomery 6-1, 3-6, 4-6

Mutua Madrid Open je turnir u kategoriji WTA 1000 koji se održava od 22. travnja do 5. svibnja. Igra se na zemljanoj podlozi, a naslov prvakinje je Aryna Sabalenka. Turnir ima ukupni nagradni fond od €7,877,020.