EURO 2024, niz: Spektakularan povratak omiljene reprezentacije za plasman u skupinu Rumunjske (Rezultati)

Ukrajina i Island borit će se za mjesto u skupini Rumunjske za EURO 2024 nakon što su svladali Bosnu i Hercegovinu (2-1) i Izrael (4-1).

Euro 2024, službena Adidas loptaFoto: nordphoto GmbH / Engler / imago sportfotodienst / Profimedia

Ukrajina i Island borit će se za mjesto u skupini Rumunjske na EURU 2024

Bosna i Hercegovina je u polufinalu kvalifikacija za Europsko prvenstvo u Njemačkoj priredila jedno od iznenađenja večeri.

U dvoboju protiv Ukrajine, koja ima najvrijedniji ždrijeb na ovom putu, BiH je vodila do 85. minute, nakon autogola Matvijenka (57. minuta). Na njihovu nesreću, Yaremchuk je izjednačio u 85. minuti, a također je odlučujuće asistirao za pogodak Dovbyka (87. minuta).

U Budimpešti je reprezentacija Izraela presudno poražena od Islanda.

Iako je Zahavi otvorio gol udarcem s 11 metara (min 31), Gudmundsson (min 39) i Traustason (min 42) preokrenuli su rezultat prije odmora.

U drugom poluvremenu Revivo je ostavio svoju momčad malobrojniju, a isti Zahavi promašio je jedanaesterac u 80. minuti.

Tri minute kasnije Gudmundsson je povisio vodstvo gostiju, a postavio je i konačan rezultat u 87. minuti.