Edi Iordănescu, nakon 2-3 s Kolumbijom: “Poraženi smo od svjetske sile” – Što je izbornik rekao o Ukrajini

​Rumunjska je u najvažnijem ogledu uoči Europskog prvenstva u Njemačkoj (14. lipnja – 14. srpnja) poražena od Kolumbije rezultatom 3:2, a izbornik Edi Iordănescu govorio je koliko je južnoamerička reprezentacija jaka.

Edi JordanescuFoto: Alex Nicodim/NurPhoto / Shutterstock Editorial / Profimedia

Edi Iordănescu: “Columbia je kompletan tim / Ukrajina je vrijedna, od sada ćemo ih početi proučavati”

Također, rumunjski izbornik opisao je Ukrajinu (koja kvalificirao se za rumunjsku skupinu Eura 2024nakon 2-1 s Islandom) kao “vrijedna momčad”.

“Bio je to vrlo, vrlo koristan test, najvažniji test pod mojim zapovjedništvom. Znali smo s čime ćemo se susresti, svjetska sila, kompletna momčad. Nisu slučajno pobijedili Španjolsku, Njemačku i Brazil. Bio je to ispit zrelosti, moramo učiti iz takvih trenutaka.

Dao sam minutažu, eksperimentirao sam, pretpostavljao. Drago mi je da ekipa nije odustala, bez obzira na trenutak. Da sam imao više hrabrosti, više samopouzdanja, ali kad tako brzo primiš gol, to te malo emotivno potrese.

Svatko mora pretpostaviti da ne gubi loptu. Imali smo situacije iz kojih smo mogli stvarati prilike. U drugo poluvrijeme banka je dobro ušla, utjecali su, imali smo situacije kada smo još mogli zabiti.

Nisam zadovoljan rezultatom, ali sam zadovoljan trudom i činjenicom da ekipa daje sve od sebe. Veliki izazov za dečke bit će afirmirati se u klubu. Ianis je bio izuzetak, preuzeo je odgovornost u igri i zabio. Dali smo minute i Nedelecearu, htjeli smo vidjeti i Opruţ.

Momčad je pokazala karakter, dobri su momci. Ratiu je dao sve od sebe, mora ići u klub nametnuti se. Treba nam minutaža, a kad oni budu imali minutažu, bit će nešto drugo.

Sjedili smo i razmišljali o Ianisu, dali smo mu 20 minuta u subotu, ali on je malo igrao u klubu, Raţiu također, a Drăguşin se mora nametnuti. Volio bih da se igrači razvijaju u klubu, a ja bih samo ostao i analizirao.

Htio sam da to bude svijet, da bude aktivan stadion. Hvala navijačima. Mlada smo momčad, koja se u hodu reformirala, trebamo si dati povjerenje, motivirati se. Mjeseci će proletjeti do Eura 2024.

Molim Boga da igrači budu zdravi i da se nametnu u klubu. Uvjeravam vas da reprezentacija raste i može proizvesti lijepu figuru na Euru 2024.

Ukrajina (protivnik Rumunjske na Euru 2024.) je vrijedna momčad, s igračima koji imaju kontinuitet, od sada ćemo početi prikupljati podatke, proučimo ih što je moguće bolje” – Edi Jordanescunakon Rumunjske protiv Kolumbije 2-3, prenosi News.ro.

Znati:

• Prije sudjelovanja na EURU 2024. (završni europski turnir održat će se između 14. lipnja i 14. srpnja) Rumunjska će odigrati još dvije prijateljske utakmice, obje na stadionu Steaue u Bukureštu: protiv Bugarske (utorak, 4. lipnja) i protiv reprezentacije Rumunjske iz Lihtenštajna (subota, 8. lipnja).
  • Kolumbija je stigla do 21 uzastopne utakmice bez poraza. Posljednja izgubljena utakmica odigrana je 2. veljače 2022. (0-1 protiv Argentine, u kvalifikacijama za SP 2022.).
  • S druge strane, Rumunjska je dolazila nakon niza od 12 utakmica bez poraza (7 pobjeda i 5 remija). Posljednji poraz 17. studenog 2022. (1-2 protiv Slovenije, u prijateljskoj utakmici).

Rumunjska protiv Kolumbije 2-3, nastupile su momčadi:

KOLUMBIJA: Vargas – Cuesta, Lucumi, Rios, Luis Diaz (Borre ’66), Cordoba (Aprilla ’73), J. Rodriguez-kap. (Quintero ’73), J. Arias (Carrascal ’67), Lerma, Mojica, Munoz (S. Arias ’45). trener: Nestor Lorenzo

Neiskorištene rezerve: Ospina, Montero – Castano, Cabal, Gomez, Mosquera, Cassierra, Fuentes, Portilla, Puerta

RUMUNJSKA: Moldovan – Rațiu, Drăgușin (Nedelcearu ’46), M. Marin, Alibec (Drăguș ’56), Stanciu-kap. (Man ’77), Opruț (Sorescu ’87), Mihăilă (Hagi ’56), Burcă, R. Marin (Tănase ’77), Moruțan. trener: Edward Jordanescu

Neiskorištene rezerve: Niță, Aioani – Manea, Cicâldău, Pușcaș, Racovițan, Olaru, Fl. Coman, Șut.