Diego Simeone objašnjava zašto je Atletico Madrid ispao iz Lige prvaka od Borussije Dortmund

Atletico Madrid je dobio prvu utakmicu “dvojca” s Borussijom Dortmund, ali je u Njemačkoj primio četiri gola i propustio plasman u polufinale Lige prvaka. Diego Simeone je nakon utakmice u utorak navečer održao fair play govor i priznao nadmoć protivnika.

Diego SimeoneFoto: AA/ABACA / Abaca Press / Profimedia

Diego Simeone nakon poraza od Borussije Dortmund: “Protivnici su bili nadmoćni i treba im čestitati”

Atletico je u susretu igranom u Dortmundu računao samo u prvom dijelu drugog poluvremena (dva puta zabio), no Simeonea je “izdala” sama obrambena linija koja mu je kao treneru donijela najvažnije rezultate. Ne tražeći izgovore, argentinski izbornik ustvrdio je da je Borussia bolja momčad.

“Momčad je do kraja pokušavala dobiti utakmicu koja je bila suprotna od onoga što smo željeli. Imali smo nekoliko prilika na Metropolitanu gdje smo mogli povećati rezultatsku razliku.

Naši su protivnici dobro reagirali na 2-2 i dobili utakmicu upravo zato što su znali bolje snaći ovaj trenutak. Mogu im samo čestitati. Moji igrači su odradili jako dobar posao, došli su do četvrtine i dali sve od sebe, nema se što više reći.

Nismo imali ofenzivnu snagu nakon što smo izjednačili. To je nogomet, moramo čestitati suparnicima, sada ćemo se fokusirati na La Ligu. Bili su superiorni, a kad su superiorni treba im čestitati” – Diego Simeonecitirao ocjena.

Borussia Dortmund – Atletico Madrid 4-2 (ukupno 5-4)

Strijelci: Brandt ’34, Maatsen ’39, Fullkrug ’71, Sabitzer ’74 / Hummels ’49 (a), Correa ’64

Ovdje možete pogledati sažetak utakmice između Borussije Dortmund i Atletico Madrida rezultat 4-2.

*Morate imati račun na web stranici UEFA-e da biste vidjeli slike.

Paris Saint-Germain i Borussia Dortmund plasirali su se u utorak u polufinale Lige prvaka nakon što su obje pretrpjele poraze u prvoj utakmici prije tjedan dana. Ova dva tima će se sastati u sljedećoj fazi.