Man United pobijedio Liverpool 4-3 nakon produžetaka za plasman u polufinale FA kupa

MANCHESTER, Engleska (AP) — Amad je zabio u sudačkoj nadoknadi produžetka i poslao Manchester United u polufinale FA kupa dramatičnom pobjedom od 4-3 protiv Liverpoola u nedjelju.

Zamjena je opalila nisko u donji kut i svladala Caoimhina Kellehera dok je United kasno jurio na Old Trafford nakon kornera Liverpoola.

U uzbudljivoj četvrtfinalnoj utakmici obje su momčadi odvajale vodstvo u srazu između najvećih rivala engleskog nogometa.

Glavni trener Manchester Uniteda Erik ten Hag slavi nakon što je Antony iz Manchester Uniteda postigao drugi gol za svoju momčad tijekom četvrtfinalne nogometne utakmice FA Cupa između Manchester Uniteda i Liverpoola na stadionu Old Trafford u Manchesteru, Engleska, nedjelja, 17. ožujka 2024. (AP Photo/ Dave Thompson)

Scott McTominay doveo je United u vodstvo u 10. minuti prije nego što su golovi Alexisa Mac Allistera u 44. i Mohameda Salaha u drugoj minuti nadoknade prvog poluvremena donijeli Liverpoolu vodstvo na odmoru.

Antony je poravnao u 87. i poslao utakmicu u produžetak na 2-2.

Harvey Elliott vratio je vodstvo Liverpoola u 105., a Marcus Rashford ponovno je poravnao sedam minuta kasnije.

Činilo se da će utakmica završiti na penale prije Amadovog pobjednika u 120.+1.